הצלצול הוא בשבילו
נתניהו יצביע, מאות תלמידים יתפזרו

מאות תלמידים יסיימו מוקדם את הלימודים ביום שלישי הקרוב כדי לאפשר לראש הממשלה להצביע בסיבוב השני בבחירות. ההורים זועמים

חזקי ברוך , כ"ט בחשון תשע"ט

הורים ייאלצו להיעדר מהעבודה
הורים ייאלצו להיעדר מהעבודה
צילום מסך

הורים לתלמידים בבתי הספר "רחביה" ו''אוולינה דה רוטשילד'' בירושלים זועמים על ההחלטה לסיים את הלימודים ביום שלישי הקרוב בשעה 12 בצהריים, כדי לאפשר לראש הממשלה בנימין נתניהו להצביע בקלפי שתוצב בבית הספר.

כל תושבי ירושלים ייצאו ביום שלישי להצביע בסיבוב השני של הבחירות לראשות העיר, אולם הגעת ראש הממשלה לקלפי מחייבת היערכות מוקדמת של שירות הביטחון הכללי.

ההורים כועסים על כך שהלימודים מסתיימים בשעה 12 ותוהים מדוע נתניהו לא יכול להצביע בערב, מספר שעות לאחר סיום הלימודים, בצורה שלא תפגע שגרת הלימודים של מאות התלמידים.

אם לתלמידה בכיתה ג' בבית הספר ''רחביה'' אמרה לערוץ 7, ''שנתניהו ילך לבחור בשעה 16:00, למה באמצע היום? אני לא יכולה לצאת מהעבודה. כעצמאית אני לא יכולה להפסיד כסף''.

נתניהו בקלפי
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

יו''ר ארגון ההורים בירושלים אריק קפלן פנה לעירייה ולמנהל החינוך בבקשה להימנע מפגיעה בשעות הלימודים ובצהרונים. ''אני חושב שזו החלטה לא נכונה שמשמעותה פגיעה במאות אם לא אלפי הורים.

"אין כל סיבה שראש הממשלה לא יגיע לקראת סיום פעילות הקלפי וכך יהיו מספיק שעות לגופי הביטחון להתארגן או לחילופין לשלוח קלפי לראש הממשלה ובכך להקל על אלפי ההורים. אנו קוראים לראש הממשלה להודיע שאין הוא מסכים שמימוש זכות הצבעתו תפגע ביום לימודים של התלמידים, בצהרונים וביום עבודתם של ההורים'', הוסיף קפלן.

מעיריית ירושלים נמסר כי "ככלל, על פי הנחיית ראש מינהל חינוך, הלימודים בירושלים יתקיימו ביום הבחירות ב-13.11.18 כסדרם. על פי הנחיית המשטרה וגורמי הביטחון, במקרים פרטניים בלבד בהם לא ניתן למצוא פתרונות הולמים בהתאם לנסיבות, נדרש לקצר את יום הלימודים. העירייה פועלת ככל הניתן על מנת לאפשר לכלל תלמידי ירושלים והוריהם שגרת לימודים קבועה ובטוחה".

מהשב"כ נמסר בתגובה: "שב"כ לא העביר לבית הספר פולה כל הנחיה לסגירה מוקדמת של בית הספר כפי שתואר בפנייתכם".