חימוש סוריה וחיזבאללה והתבססות צבאית בקרבת ישראל הן רק חלק מהאסטרטגיה האנטי-ישראלית של האייתוללות באיראן. התובנה המקובלת בישראל היא, שאם איראן תשיג נשק גרעיני, היעד המרכזי שלו יהיה השמדת ישראל.

אבל במחשבה שנייה מתברר, שהשמדת ישראל היא רק שלב בדרך למימוש אסטרטגיה מגלומנית רחבה הרבה יותר של האייתוללות, כאשר מאבק ישראל בהן, משרת את ארה"ב, המערב ומדינות ערב הפרו-אמריקאיות. בואו ונבחן את הדברים, במחשבה שנייה.

אחת לכמה זמן, חוזרים ומכריזים האייתוללות על כוונתם להשמיד את ישראל. בנוסף, הם מחנכים ילדי בית ספר לשנאת ישראל, המוצגת כרוצחת נביאים, תינוקות וחפים מפשע ואב-טיפוס של הרוע, ונקראת "השטן". עם זאת, רק "השטן הקטן", בעוד ארה"ב לעומת זאת נקראת "השטן הגדול".

ונסביר.

לאייתוללות אידיאולוגיה מוסלמית רדיקלית, הרואה בג'יהאד כאמצעי לטיפול בכופרים ובשוהאדה – להרוג ולהיהרג עבור האסלאם – זכות עילאית. ומה היעד הסופי? התאסלמות הדרגתית של האנושות כולה. אידיאולוגיה זו אינה מקבלת את קיומה של מדינת היהודים, הנחשבים לכופרים, במקום שההשגחה הא-לוהית הועידה – כביכול – רק למוסלמים.

אולם בנוסף לאיסלאם, מעצים את הלהט הדתי אתוס פרסי-איראני, המשותף למגזרים חילונים ודתיים באיראן והרואה בה את הממשיכה של האימפריה הפרסית העתיקה לפני כ-2,600 שנים. בהתאם לכך, שואפים האייתוללות להחזיר את האימפריה לגדולתה על ידי "השתלטות מחדש" על חצי האי ערב, המפרץ הפרסי וכל המזה"ת ובכך להפוך למעצמה אזורית-עולמית.

אלא שכדי להצליח בכך, צריכה איראן להתמודד עם מדינות, הנמצאות במקומות אותן היא חומדת לעצמה והנחשבות כבעלות ברית של ארה"ב. לכן, איראן רואה דווקא בארה"ב את המכשול הגדול בדרך להגשמת מטרת-העל הדורשת השתלטות על כל המזה"ת. כדי להתגבר על כך, מנסים באיראן להשיג נשק שובר שוויון שיאפשר לפעול בחופשיות ובעוצמה – נשק גרעיני וטילים בליסטים. עד אז, מכשירים האייתוללות את הדור הצעיר למלחמה, באמצעות חינוך והטפה לשנאת ארה"ב והמערב, תוך הטעייה של העולם שעליה עוד נרחיב בסרטון הבא.

ולענייננו, אם כן, מה הקשר של כל זה לישראל?

איראן רואה בישראל כבעלת-הברית היעילה ביותר של ארה"ב, המשמשת למקור התמיכה הביטחונית האיכותי ביותר של מדינות ערב פרו-אמריקאיות העומדות בדרכה. ומכאן נובע המניע הנוסף של איראן לשאיפה להתשתה וחיסולה של מדינת ישראל.

המסקנה הברורה, שכאשר מדינת ישראל נלחמת בכלים צבאיים או דיפלומטיים באיראן, אין צורך להתנצל או להרגיש שאנו נזקקים לחסדי אומות העולם. עלינו להגן על האינטרסים שלנו בביטחון ובידיעה שמדובר במאבק בינלאומי גדול ורחב היקף, החיוני לביטחון הלאומי וביטחון הפנים של ארה"ב. אז האם מדינת ישראל עומדת לבדה מול איראן? כדאי לחשוב על כך, במחשבה שנייה.