משפחת תמם בפגישה עם השרה רגב
משפחת תמם בפגישה עם השרה רגב צילום: ארגון אלמגור

בני משפחתו של החייל משה תמם הי"ד שנחטף ונרצח ב-1984 דורשים מיו"ר ועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי לאשר בהקדם את חוק הנאמנות בתרבות כדי למנוע בין היתר מימון של הצגות על המחבלים ואירועי תרבות להאדרת מחבלים.

המכתב המלא:

לכבוד יו"ר ועדת החינוך והתרבות
ח"כ יעקב מרגי

אנחנו בני משפחתו של החייל משה תמם זכרונו לברכה שנרצח בשנת 1984 פונים אליך בזעקה. יקירנו משה תמם שירת בצבא ההגנה לישראל. בתאריך 06.08.1984 הוא עלה בטרמפידה בתחנת בית ליד ושם נחטף בידי חוליית מחבלים שפלים ועלובים.

המחבלים עינו אותו, היכו אותו, רצחו אותו ואפילו התעללו בגופתו. אמנם הדבר הזה קרה בשנת 1984 אבל זה בשבילנו כל יום וכל רגע מפלח את עומק הלב. מי שניהל, פיקד ועמד מאחורי כל הזוועה הזאת הוא וליד דקה, איש שפל שעד היום בתוך הכלא ממשיך לנסות לארגן אירועי טרור.

רק לאחרונה ניסה אחיו ובאסל גטאס להבריח אליו טלפונים על מנת לפקד על פיגועים נוספים מרחוק. לצערי האיש השפל הזה נהפך לגיבור תרבות. רק החודש נערכו לכבודו מספר אירועים במימון של משלם המיסים הישראלי ובתוכם אירוע לכבוד הספר החדש שהוציא מתוך הכלא. ספר כמובן על מחבלים ובעד טרור.

הדבר שהכי הופך לנו את הלב זו ההצגה 'הזמן המקביל'. הצגה שעולה מכספינו. כן אנחנו בני המשפחה השכולה חייבים לממן מכיסנו את ההצגה המהללת את מי שרצח את משה. איך זה נראה לכם הגיוני? הצגה שלימה המהללת את הרוצח והרצח. ומציגה את הרצח כדבר קדוש. שימו לב למילים מתוך ההצגה.

מכובדינו, חוק נאמנות בתרבות יגרום לזה שלא יהיה יותר מימון להצגה הזאת לאירועים האלה שוב ושוב בעדו. אנחנו זועקים, די לממן את מי שרצח את יקירנו משה תמם.

אשרו את החוק, כי אם לא האדרת המחבל ומשפחתו שתימשך יום יום שעה שעה, תהיה זה יריקה בפנים של משה תמם זכרונו לברכה ושלנו.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו