היועמ"ש ביקש, זילבר צפצפה

היועץ המשפטי לממשלה נפגש עם המשנה זילבר לפני הופעתה בוועדת חוקה וביקש ממנה להיצמד לדברים שסוכם שיאמרו בישיבה. זילבר נהגה אחרת.

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשע"ט

צפצפה על מנדלבליט. דינה זילבר
צפצפה על מנדלבליט. דינה זילבר
צילום: יח"צ פורום קהלת

היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, נפגש עם המשנה ליועמ"ש דינה זילבר לפני הדיון בועדת החינוך של הכנסת על החוק המכונה "חוק הנאמנות בתרבות", כך דווח הבוקר (ראשון) בגלי צה"ל.

על פי הדיווח, בפגישה ביקש מנדלבליט מזילבר להיצמד לדברים שסוכם ביניהם כי ייאמרו בעניינו של החוק, שהוא הצעת חוק ממשלתית. במשרד המשפטים בחרו שלא להתייחס או להכחיש את הידיעה.

כזכור, בדיון בחרה זילבר לחרוג מהסוגיה המשפטית והחוקתית, ונשאה נאום פוליטי שעורר עליה את זעמה של שרת המשפטים שקד ושל גורמים פוליטיים רבים.

בין היתר אמרה זילבר, "הארץ שינתה את פניה. הימים אינם פשוטים והם מביאים איתם לא רק חוקים חדשים אלא גם מילים חדשות. משילות, נאמנות, התגברות. שיח לעומתי, פוצע, מצלק את הרקמה החברתית המשותפת, מסמן ומתייג – מי לנו מי לצרינו".

ואם יש מי שנאמן, אז גם יש מי שבוגד? גיס חמישי? הבו לנו יועמ"שים צייתנים, אומנים מסורסים, תקשורת מרוסנת, עם ממושמע, מחונך, שחשיבתו אחידה", הוסיפה.

בעקבות הנאום הזה ודברים שאמרה זילבר יום קודם לכן בדיון על חוק היועמ"שים שיגרה שרת המשפטים שקד מכתב ליועץ המשפטי לממשלה, בו דרשה למנוע מזילבר להופיע בוועדות הכנסת השונות.