דרעי: השטן הוציא צו שמונה

שר הפנים דרעי בהתבטאויות חריפות נגד המועמד לראשות עיריית ירושלים עופר ברקוביץ': "רוצה פשוטו כמשמעו לחלן את ירושלים".

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשע"ט

מנע את הכניסה. דרעי
מנע את הכניסה. דרעי
צילום: Yaakov Lederman/Flash90

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי קרא בכינוס של פעילי המפלגה להתגייס לבחירתו של מועמד המפלגות החרדיות ש"ס ו'דגל התורה' לראשות העיר.

"הרב עובדיה לפני פטירתו תמך בו ועכשיו כל גדולי ישראל תומכים בו מול מועמד שאינו דתי בכלל, שרוצה פשוטו כמשמעו לחלן את ירושלים להפוך אותה לעיר... ככל דבר, עיר הקודש שלנו ירושלים", הזהיר דרעי מאפשרות בחירתו של המועמד הנגדי, עופר ברקוביץ'.

"השטן הוציא צו שמונה וגייס את כל גיסותיו לצערי הרב", תקף דרעי, "אמנם מפתיע אבל מה לעשות, פתאום שאתה רואה את הגייסות האלה זה לא סתם אתה רואה שלא רק יהודים רחוקים או יהודים חילונים, לצערנו אבל גם... אומנם בשולי המחנה".

"כמובן שגם השמאל... עכשיו גם ראיתי שעמוס שוקן מגייס את כל הכוח שלו בעיתון 'הארץ', למען המועמד החילוני בירושלים. מה לו ולירושלים הוא לא גר בירושלים בכלל", הוסיף.

מתנועת התעוררות נמסר, "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה כזו. האמירה של השר דרעי היא חמורה וחציית קו אדום ומתווספת לשלל אירועים וקריאות הסתה כנגד ברקוביץ ועל כן הוחלט לשמור על בטחונו".

עוד הוסיפו בתנועה, "צר לנו שמי שמנסה לפלג עושה זאת באמירות המובילות לאלימות ומעבירות מסר לציבור כי אלימות היא דבר הכרחי על מנת לנצח בבחירות דמוקרטיות"