אריה דרעי מתנצל בפני עופר ברקוביץ

"דרעי התכוון כי יש מחלוקת בין העדות החרדיות בירושלים, כאילו נכנס בהם השטן שעלול לגרום להפסד המועמד הדתי", הסבירו בלשכת יו"ר ש"ס

ערוץ 7 , ג' בכסלו תשע"ט

ברקוביץ' במסיבת עיתונאים
ברקוביץ' במסיבת עיתונאים
צילום: אלירן אהרון

שר הפנים ויו"ר ש"ס אריה דרעי התנצל הערב (ראשון) בפני המועמד לראשות ירושלים עופר ברקוביץ בעקבות פרסום הקלטה ממנה עלה כי דרעי כינה את ברקוביץ "שטן".

"השר דרעי לא אמר שברקוביץ' הוא שטן. הוא התכוון כי יש פרוד ומחלוקת בין העדות החרדיות בירושלים, כאילו נכנס בהם השטן וגרם לפילוג שעלול לגרום להפסד המועמד הדתי. השר דרעי מתנצל אם הובן אחרת", נמסר מלשכת השר דרעי.

כאמור, בתיעוד שפורסם באתר "בחדרי חרדים" נראה יו"ר ש"ס, מתומכיו המרכזיים של משה ליאון, מתבטא בחריפות נגד המועמד המתחרה עופר ברקוביץ. דרעי טען כי ברקוביץ "רוצה, פשוטו כמשמעו, להמשיך ביתר שאת לחלן את ירושלים".

"השטן הוציא צו שמונה וגייס את כל גיסותיו לצערי הרב. השטן מגייס את כולם", הוסף דרעי. "מנסים בכל מיני שיטות והשמצות ושקרים והפרד ומשול - כל דבר שאפשרי".

ברקוביץ וליאון יתחרו זה מול זה בסיבוב השני בבחירות לראשות העיר ירושלים שייערך ביום שלישי הקרוב.

מתנועת התעוררות נמסר בתגובה לדברי דרעי "לא יעלה על הדעת ששר במדינת ישראל יתבטא בצורה כזו. האמירה של השר דרעי היא חמורה וחציית קו אדום. צר לנו שמי שמנסה לפלג עושה זאת באמירות המובילות לאלימות ומעבירות מסר לציבור כי אלימות היא דבר הכרחי על מנת לנצח בבחירות דמוקרטיות".