גדי ירקוני: מקווה שדרך ההסדרה תצליח

ראש המועצה האזורית אשכול מתייחס להחלטה של מערכת הביטחון לא לקיים לימודים, "מקומות הלימודים כולם ממוגנים".

בני טוקר , ד' בכסלו תשע"ט

גדי ירקוני
גדי ירקוני
צילום: חזקי ברוך

ראש המועצה האזורית אשכול, גדי ירקוני, אומר לערוץ 7 כי ההחלטה של מערכת הביטחון שלא לקיים היום (שני) לימודים ביישובי העוטף, הייתה צריכה להתקבל בהתייעצות עם ראשי המועצות.

"אני קודם כל בתחילת דבריי רוצה להשתתף בצער עמוק של המשפחה על אובדן אדם יקר מאוד, סגן אלוף מ'. באמת אנחנו פה היום במועצה ובכלל בעוטף מרכינים ראש על המקרה, ואנחנו באמת מאחלים שכל חיילי צה"ל יחזרו בשלום הביתה'', אומר ירקוני.

''אנחנו יודעים איזה מאמצים הם עושים על מנת לתת לנו לחיות פה בשקט כמה שאפשר. אני גם מאחל לקצין הפצוע החלמה מהירה וחזרה לחיים שלווים ורגילים איפה שהוא יבחר".

לדבריו, עדיף תמיד לראות איך אפשר לקיים לימודים ושגרת חיים, "אי אפשר לבדוק החלטות כאלה לאחורה, והחלטה שהצבא קיבל עם האירוע הייתה כנראה החלטה נכונה, ואני בכלל לא בא לדבר עליה מבחינת הצבא. יש לנו קשר נפלא עם הצבא וקשר כל הזמן ובנושא הזה לצערי הייתה איזו תקלה. גם לא התייעצו איתנו וגם המידע שהגיע אלינו הגיע מאוחר.

''צריך לזכור שמקומות הלימודים שלנו, כולם ממוגנים, נכון שיש בעיה עם ההסעות. אני תמיד בעד לראות איך אפשר לקיים לימודים ולא איך אפשר לבטל, ואכן לפעמים צריכים לבטל ואין ברירה. אני מעריך שהצבא שקיבל את זה בדרגים הכי גבוהים את ההחלטה הזאת, חשש מירי בזמן שהילדים ילכו לבית הבית הספר ובגלל זה קיבלו את ההחלטה הזאת. אני בהחלט יכול לגבות אותם על ההחלטה הזאת על אף שאני אומר שהחלטה כזאת צריכים לקחת יחד איתנו, אבל קודם כל הצבא הוא זה שמחליט".

ירקוני מעריך שגם ההחלטה לבטל חלק מהרכבות הייתה מוצדקת, "הצבא החליט לעצור את הרכבות. הוא לא עצר אותן לגמרי, גם פה הם עשו שיקול של סיכון מול סיכוי בחיי אדם. לא צריכים לקחת סיכון אלא צריך לקחת החלטות שקולות ואני מעריך שההחלטה הזאת הייתה נכונה".

הוא מקווה שהחלטת ממשלת ישראל לאפשר העברת מיליוני הדולרים מקטאר לחמאס בעזה תוכיח את עצמה, "תראה יש שתי אפשרויות בעזה - או ללכת ולהסלים ולנסות לתקוף כשבסוף ממילא יהיו צריכים להגיע להסדרה כזאת או אחרת בגלל שמלחמה היא האמצעי ולא המטרה. אפשרות שנייה זה ללכת קודם להסדרה. ממשלת ישראל החליטה קודם כל לנסות את הדרך השקטה ולא לסכן חיי אדם וללכת על נושא של הסדרה. אני מאוד מקווה שהדרך הזאת היא הדרך שתצליח, אם כבר התחילו בה, והיא תמיד מבורכת, ואני מקווה שאחרי היום אנחנו נחזור לתהליך הזה ויובילו אותו בדרך הנכונה".

ירקוני מברך את התושבים שהעניקו לו אמון מחודש בבחירות, "זה מאוד שימח אותי, מאוד חששתי בבחירות, רציתי לקבל גם אחוז משמעותי מהקולות וגם את התמיכה הגדולה. אני כבר בתפקיד שלוש שנים, תקופה מאוד קצרה, אבל אני חושב שאני מרגיש את התושבים, אני יודע מה חשוב להם, אני יודע מה טוב להם. אמרתי בראשית הכהונה שלי שאני בא לשמונה שנים. היה לי חשוב מאוד לקבל את האמון. ועכשיו לעסוק בחמש השנים הבאות במרץ רב ובמהירות בכל הדברים שאני חושב שצריך לקדם במועצה האזורית אשכול, ושתהיה באמת מועצה יותר טובה ממה שהיא היום".