הבחירה ברורה

רבני הציונות הדתית הדואגים לצביונה היהודי של ירושלים, מכירים היטב את המשמעות של ראש עיר ציוני דתי ומבינים את ההזדמנות ההיסטורית

מטה משה ליאון , ד' בכסלו תשע"ט

משה ליאון
משה ליאון
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

בישיבת המטה שהתקיימה במטהו של ברקוביץ לאחר הסיבוב הראשון נצפו חיוכים על מספר המושבים שהצליחו להכניס למועצה אך בו בעת הם גם הבינו שהם מיקסמו את היכולות שלהם בסיבוב הראשון ושהדרך היחידה לשפר את סיכוייהם בסיבוב היא באמצעות העלאת אחוז ההצבעה במחנה שלהם.

לצורך כך הציעו אנשי הקמפיין לייצר אווירת מלחמה - שלא לומר ארמגדון. מלחמת בני האור בבני החושך. וכך בשבועיים שחלפו, חברי התעוררות הציפו את ירושלים בפוסטים ופוסטרים עתירי שנאה המציירים את משה ליאון כמי שנשלח על ידי כוחות בעלי אינטרסים ונשלט על ידם וכמי שידרדר את ירושלים. כל הסכם פוליטי שנחתם סומן כדיל מפוקפק וכל מי שקרא לבחור בליאון הפך באחת לבעל אינטרס.

כך היה עם חברי הבית היהודי בעיר אשר הופתעו מכמות הארס והשנאה שהושלכו עליהם מיד לאחר תמיכתם במשה ליאון. ברגע הפכו משותפים קואליציונים לגיטימיים למושחתים.

בפוסט שפרסם צחי מגנאג'י שהיה שותף למשא ומתן עם ברקוביץ ואנשיו מטעם הבית היהודי תאר מגנאג'י את הסיבות לתמיכה במשה ליאון.

"אנשי הבית היהודי בירושלים החליטו שמשה ליאון, איש הציונות הדתית, מי שגדל והתחנך במוסדות הציונות הדתית, שאמון על כך שהציונות הדתית היא גשר בין הציבורים, שילדיו ונכדיו גדלים במוסדות הציונות הדתית והיה מהראשונים לשבור את תקרת הזכוכית של מינויים של אנשי הציונות הדתית ליד ההגה של מנהלי המדינה ומונה כבר בגיל 33 (!!) למנכ"ל משרד רה"מ, נאמן לעקרונות שלנו בנושאים השונים שמניתי למעלה. הוא אומנם עומד בקשרים טובים עם שרי הממשלה השונים וכן גם עם דרעי וליברמן אבל גם עם כחלון וגם עם נתניהו וגם עם יריב לויו ועוד (אגב תעשו בירור מי חתום על המענק שירושלים קבלה מהממשלה כאשר ברקת התעסק בלריב עם שר האוצר כחלון. משה ליאון התערב והביא את הכסף)."

עוד הוסיף מגאנג'י והתייחס לקמפיין ההכפשות של ברקוביץ, "מאז הבחירות למועצה, הפייסבוק מלא בקריאות שנאה והשמצות שמפחידות את הציבור שהעיר נופלת בידי החרדים. בואו ואספר לכם משהו: החרדים כבר הגדילו את כוחם במועצה, הם כיום 17 מתוך 31 מחברי המועצה. כל ראש עיר שייבחר יצטרך לקחת אותם כשותפים בכירים בקואליציה.

את זה הבינו גם בהתעוררות וכבר הציעו לאגודת ישראל את תיק תכנון ובנייה הנחשב. ההחלטות במועצת העיר מתקבלות באופן דמוקרטי ולא בדיקטטורה, ולכן צריך שיהיה מי שיידע לנהל את זה בצורה הטובה ביותר. משה ליאון לא טיפש, גם הוא מבין שירושלים צריכה להיות של כולם ולכן הוא שומר להתעוררות תיקים מכובדים בקואליציה שיקים אם ייבחר."

במרכז העניינים ניצב אדם אחד - משה ליאון, איש עתיר זכויות שהקדיש את מיטב שנותיו לשירות הציבור כאשר כיהן כמנכ"ל ראש הממשלה של בנימין נתניהו, מונה ליו"ר רכבת ישראל ויזם את קו הרכבת המהירה לירושלים,שימש כמנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים והיה מיוזמי מתחם התחנה בעיר. ובחמש השנים האחרונות החזיק את תיק המנהלים הקהילתיים בעירייה ודאג רבות לתושבי השכונות בירושלים. לאורך כל הדרך מתעקש ליאון שלא להיגרר לקמפיין שלילי וקורא גם לאנשיו לשמור על אחדות ירושלים.

כשנשאל ראש העיר היוצא ניר ברקת על משה ליאון אמר, "למשה ליאון יש את היכולת להוביל את העיר למען כל תושביה. עם משה ליאון ירושלים תצליח. מהיכרותי הקרובה עם שני המועמדים ועבודתי עם שניהם, אין לי ספק שמשה ליאון הוא הבחירה הטובה ביותר לירושלים"

ניר ברקת הוביל את ירושלים בעשור האחרון ועבד באופן צמוד ושוטף עם ליאון וברקוביץ. פעמים נוספות ביטא ברקת את דאגתו שברקוביץ לא מסוגל להתמודד עם התפקיד המורכב של ראש העיר ירושלים.

תמיכתו של ברקת מצטרפת לתמיכה רחבה ביותר של רבני הציונות הדתית שקוראים כולם פה אחד, לצאת ולבחור במשה ליאון. בין הרבנים התומכים ניתן למצוא את זקני הציונות הדתית: הרב חיים דרוקמן, הרב אביגדור נבנצאל, הרב שבתאי סבתו, הרב חיים שטיינר, הרב איתן אייזמן ועוד רבני שכונות וקהילות נוספים בירושלים.

רבני הציונות הדתית הדואגים לצביונה היהודי של ירושלים, מכירים היטב את המשמעות של ראש עיר ציוני דתי ומבינים שיש כאן הזדמנות היסטורית למנות ראש עיר בעל ערכים ציונים דתיים שיוביל את ירושלים באחדות ובאחריות.

לאחר שמנקים את רעשי הרקע של הקמפיין, מסירים את ההכפשות נשארים עם ההשוואה המקצועית: מי יוביל את ירושלים טוב יותר? למי יש את הניסיון המתאים? למי יש את היכולת הנדרשת? מי יצליח לאחד את כל תושבי ירושלים ביום רביעי הקרוב? אחרי שעונים על שאלות אלו, הבחירה ברורה.