מונדיאל 2022 - באיראן?

על פי סוכנות הידיעות הצרפתית, קטאר, המדינה המארחת את טורניר הכדורגל היוקרתי ב-2022 שוקלת לאפשר למדינה השכנה לארח מספר משחקים

נרי וייס - ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ט

מונדיאל 2022 - באיראן?-ערוץ 7
קונגרס פיפ"א
צילום: רויטרס

האם נמצא העוקף לסנקציות על איראן? על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית, קיים סיכוי לא מבוטל שמספר משחקים בטורניר הכדורגל היוקרתי ביותר בעולם, המונדיאל, יתקיימו על אדמת המדינה הערבית עליה הטילה ארצות הברית סנקציות קשות.

כזכור, באירוח מונדיאל 2022 זכתה קטאר, המדינה הערבית העשירה באיחוד האמירויות כשעל פי החשד הסביר זו זכתה בו בזכות תשלומי שוחד רבים לבכירי פיפ"א בעבר.

המונדיאל שיתקיים לראשונה בחודשי החורף, בשל העובדה כי החום השורר במדינה הערבית בחודשי הקיץ לא יאפשר לשחקני הנבחרות לשחק, ייצא לדרך ב-21 בנובמבר 2022 ועל אף ההכנות ל-32 נבחרות, כמו בכל שנה, סיכוי סביר שפיפ"א תגדיל אותו ל-48 נבחרות.

אמש, אמר גורם בכיר בוועדה המארגנת של מונדיאל 2022 לסוכנות הידיעות הצרפתית כי התקבלה הצעה לקיים מספר משחקים על אדמת איראן. הסיבה לכך היא בשל הקושי של קטאר לארח את כל משחקי הנבחרות ואת כל המשלחות והאוהדים, בשל גודלה הקטן.

על פי הנאמר, בפיפ"א אישרו שהאופצייה אכן נבדקת, כשכבר בהצבעה על אירוח הטורניר במדינה הערבית העשירה, דובר על האפשרות להשתמש במתקני אימון של מדינות המפרץ השכנות.

בפיפ"א אמרו כי הם אכן מודעים למצבה של איראן בזירה הבינלאומית ולסנקציות הקשות שהטילו עליהם ושבחירה באיראן כאחת מהמדינות המארחות את הטורניר היוקרתי עשויות להביא למחלוקת, ועם זאת האפשרות נשקלת.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il