"להודות לה' על נס האוטובוס"

"אתמול אירע נס גדול שגם החמאס שאינו חשוד בהפצת ניסים פרסם את זה אתמול", אמר ח"כ אייכלר בעקבות האירוע בו פגע טיל נ"ט באוטובוס.

חיים לב - ערוץ 7 , ה' בכסלו תשע"ט

"להודות לה' על נס האוטובוס"-ערוץ 7
להודות. אייכלר
צילום: הלל מאיר/TPS

יממה לאחר פגיעת טיל הנ"ט באוטובוס החיילים אתמול בעוטף עזה, זמן קצר לאחר שעשרות החיילים ירדו ממנו, קרא ח"כ ישראל אייכלר במליאת הכנסת להודות לה' על הנס הגדול.

"בשעה זו יושבים תושבי הדרום בחרדה ותפילה לישועת השם. אנו מתפללים עבורם. אך עלינו להודות גם על שהיה. אתמול אירע נס גדול שגם החמאס שאינו חשוד בהפצת ניסים פרסם את זה אתמול", אמר.

אייכלר הוסיף, "אל מול קני התותחים של חמאס הגיע אוטובוס שהיה מלא חיילים, ורגע אחרי שהם ירדו נפגע מפגז נ.ט. ונשרף כליל לא בכל יום רואים ניסים גלויים כאלה. הודו לה' כי טוב כי לעולם חסדו. הבה נתפלל לקב"ה שנראה ניסים גלויים כפי שנאמר "ה' צבקות עמנו משגב לנו אלוקי יעקב סלה ה' הושיעה המלך יעננו ביום קוראנו".

ארגון החמאס פרסם תיעוד של שיגור טיל הנ.ט. לעבר אוטובוס בעוטף עזה שגרם לפציעת חייל צה״ל באורח קשה. דקות לפני הפגיעה ירדו מהאוטובוס עשרות חיילים.

האירוע החמור התרחש ביום שני סמוך לשעה 16:30. קבוצת חיילים עמדה ליד האוטובוס ושמעה תדריך, שבמהלכו נורה הטיל שפגע באוטובוס. החייל שנפצע קשה עמד מחוץ לאוטובוס ונפגע מרסיס.

פרופסור יוחנן פייזר, סגן מנהל בית החולים סורוקה, אמר "הצעיר הגיע במצב קשה מאוד לחדר המיון, נכנס ישר לחדר הטראומה. לאחר ייצוב ראשוני הוא נלקח לבדיקת CT ושם הבנו את מצבו הקשה. מיד לאחר מכן הוא נלקח לחדר ניתוח, שם הוא מנותח על ידי מספר צוותים שנלחמים על חייו. נשקפת סכנה ממשית לחייו".