משה ליאון ניצח בירושלים

משה ליאון הוביל על עופר ברקוביץ' בשלושה אחוזים, פער של ששת אלפים קולות. בגוש עציון ניצח ראש המועצה נאמן את יריבו משה סוויל.

עוזי ברוך , ה' בכסלו תשע"ט | עודכן: 23:55

חגיגות הניצחון של משה ליאון
חגיגות הניצחון של משה ליאון
צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

משה ליאון הוא ראש העיר ירושלים, זאת לאחר שזכה ב-51.5% מהקולות, לעומת יריבו עופר ברקוביץ' שזכה ל-49.5% מהקולות.

תחילה הוביל ברקוביץ' בכתשעה אחוזים על ליאון אך לאחר ספירת רוב הקלפיות הצטמצם הפער וליאון הוביל בכ- 6000 קולות. במטה הבחירות של ליאון נערכות חגיגות ניצחון.

שר הפנים אריה דרעי בירך את ליאון, "בירכתי כעת את חברי משה לאון, ראש עיריית ירושלים הנבחר. הודו לה' כי טוב, כי לעולם חסדו". מנהיג הציבור החרדי הרב חיים קניבסקי שתה "לחיים" לאחר שהתבשר על ניצחונו של משה ליאון.

ראש העיר היוצא ניר ברקת שוחח בטלפון עם משה ליאון ובירך אותו, "אני מאחל לך ולירושלים הצלחה גדולה, אסייע בכל מה שנדרש לכניסה חלקה ומהירה לתפקיד ולשמירת התנופה של ירושלים שלנו כבית של כל הציבורים. בהצלחה"

ליאון, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר ורואה חשבון במקצועו, בן 57, נשוי לסתוית, אב לארבעה ילדים וסב לשבעה נכדים.

עופר ברקוביץ אמר בנאום ההפסד כי הצוות המשפטי של התעוררות בוחן לעומק את התוצאות. "יש מספר לא מבוטל של קלפיות שנבדוק אותן. עד הרגע האחרון יש עוד תקווה. אני רוצה לומר תודה ענקית. יש פה עוצמה שקשה לתאר אותה במילים. ירושלים ניצחה. אף אחד לא ייקח מאיתנו את הניצחון הזה".

הקלפיות בלמעלה מ-50 רשויות מקומיות בהן נערך היום (שלישי) הסיבוב השני בבחירות המקומיות נסגרו בשעה 22:00 והחלה ספירת הקולות.

בגוש עציון התמודדו בסיבוב השני ראש המועצה המכהן שלמה נאמן וסגן ראש המועצה לשעבר, משה סוויל. נאמן זכה לכ-56 אחוזים מהקולות ואילו סוויל זכה לכ-44 אחוזים מהקולות.

ברמת גן ניצח ח"כ לשעבר כרמל שאמה הכהן את ראש העיר המכהן ישראל זינגר. בבת ים ניצח מועמד הליכוד צביקה ברוט את המועמד שהתמודד נגדו, יוסי בכר.

בראשון לציון, נציג הצעירים רז קינסטליך נבחר לראשות העיר לאחר שזכה ב-52.54% מהקולות וניצח את ראש העיר המכהן, דב צור, שזכה ב-47.46% מהקולות. בהוד השרון נבחר אמיר כוכבי לראשות העיר וזאת לאחר שזכה ב-69.43% מהקולות וגבר על יריבתו יפעת קריב, שזכתה ב-30.57% מהקולות.

ברעננה, בתום ספירת הקולות, חיים ברוידא ניצח עם 58% תמיכה את ממלא מקום ראש העיר איתן גינזבורג, שזכה ב-42% מקולות הבוחרים. במעלות-תרשיחא ראש העירייה הוותיק, שלמה בוחבוט, זכה רק ב-35.5% מהקולות והודח לאחר 42 שנים בתפקיד על ידי ארקדי פומרנץ שזכה ב-64.5% מהקולות.

בקריית שמונה, ניצח המועמד הצעיר אביחי שטרן את ראש העירייה בעשר השנים האחרונות - ניסים מלכה, עם 63% תמיכה. בצפת, ניצח שוקי אוחנה עם 61.36% על פני נחמן גלבך. באילת, ניצח ראש העיר המכהן, מאיר יצחק הלוי, לאחר שזכה ב-54.79% והביס את המועמד דובי כהן שזכה ב-45.21% מהקולות. ביהוד ניצחה ראשת העיר המכהנת, יעלה מקליס, בכהונה נוספת, עם 55.4% תמיכה.

שיעור ההצבעה הכולל ברשויות בהן נערך סיבוב שני עמד עם סגירת הקלפיות על כ-40 אחוזים.

במהלך כל היום, כמו בסבב הבחירות הראשון, נערכה משטרת ישראל בהיערכות מבצעית מיוחדת ב-54 ריכוזי קלפיות ברחבי הארץ, באמצעות אלפי שוטרים, מתנדבים ולוחמי מג"ב.

מהמשטרה נמסר כי במהלך היום, נשמר הסדר בקלפיות ברחבי הארץ ולא נרשמו אירועים חריגים שדרשו את טיפולה והתערבותה של המשטרה.