מאות סטודנטים מפגינים בירושלים

מאות סטודנטים מפגינים מול משרד האוצר בירושלים, בדרישה לסיום שביתת הסגל הבכיר במכללות הציבוריות, שנמשכת זה ארבעה שבועות

אורלי הררי , ו' בכסלו תשע"ט

מאות סטודנטים מפגינים הבוקר (רביעי) מול משרד האוצר בירושלים. הסטודנטים חוששים שהעימות המתמשך בין המרצים לאוצר יוביל לביטול הסמסטר הראשון של שנת הלימודים.

המפגינים לובשים שחור כאות הזדהות עם תושבי הדרום.

שלומי יחיאב, סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, אמר "אנחנו פה כדי להיאבק על הסמסטר שלנו, ואולי גם על עתיד השנה האקדמית כולה. מזה ארבעה וחצי שבועות ועדיין לא התקיים שום מהלך משמעותי מצד הצדדים שיוביל לסיום המשבר, ומצב הסטודנטים לוט בערפל.

דחינו את ההפגנות אתמול כי ליבנו עם תושבי הדרום, והיום כבר חידשנו כוחות ועלינו להפגין בירושלים עם חולצות שחורות כדי להביע את תמיכתנו והזדהותנו העמוקה איתם. מטרת ההפגנה היא להעביר מסר ברור - לא נשב בחיבוק ידיים נוכח הזילות בנו הסטודנטים. אני פונה לאוצר, ור"מ ות"ת וסגל המרצים, קחו אחריות, קיימו הידברות ללא השבתה, ואפשרו לנו לחזור לספסל הלימודים".

כזכור, שמונה מכללות ציבוריות לא פתחו את שנת הלימודים האקדמית בעקבות מאבקי סגלי ההוראה, ובתוכם מאבק הסגל הבכיר שמתקיים מה ארבעה וחצי שבועות.

המכללות בהן לא מתקיימים שיעורים במתכונת מלאה הם האקדמית ת"א יפו, ספיר, כנרת, המכון הטכנולוגי HIT, הדסה, עזריאלי, רופין והמרכז האקדמי לב.

במוצ"ש, הכריזה התאחדות הסטודנטים הארצית, בהובלת אגודות הסטודנטים הרלוונטיות, על השבתה כוללת במוסדות הללו וללא הגבלת זמן, עד למציאת פיתרון למשבר. היום נכנסה שביתת הסטודנטים ליומה השלישי.