תינוק
תינוקצילום: ISTOCK

חשד שעשרות תינוקות ויולדות נחשפו למחלת החצבת.

בחדשות 2 דווח כי אתמול הגיע לביה"ח מעייני הישועה בבני ברק תושב העיר כדי לבקר שם את אשתו, שילדה שם שלשום. האיש הגיע לביקור עם אחד מילדיהם, בן 6.

בדיעבד, התברר שהילד חולה בחצבת וככל הנראה – נדבק מכיוון שלא חוסן.

בבית החולים מעייני הישועה אמנם אסרו על כניסת ילדים למחלקת יולדות, בגלל החשש מתרחיש כזה ואף הציבו שומר בכניסה, אלא שהילד הזה הצליח להיכנס אל מחלקת היולדות.

התוצאה היא כי 50 תינוקות, ו-15 יולדות במחלקה – נחשפו לסכנת הדבקה. כולם קיבלו בדחיפות טיפול מונע, כדי למנוע הידבקות במחלה.

עו"ד נתי רון, המתמחה ברשלנות רפואית, אמר כי "יש מחדל של המחוקק שלא מחייב לחסן את הילדים ולא מפעיל סנקציות על ההורים. כיום יש רק המלצה ומצב בו ילדים ומבוגרים מסתובבים לא מחוסנים. חשוב כי ניתן יהיה להטיל אחריות על המדינה ולהסדיר את העניין בחקיקה שקובעת את החובות של המדינה באכיפה של חובת החיסון. בהיבט הפרטני בית החולים בנסיבות כאלה כשיש בהלת חצבת והמוקדים באזורים ג"ג ברורים, מחלקות היילודים והיולדות חייבות לנקוט אמצעים. להתעורר טרם הבעיה ולא עכשיו.

''ככל שנגרם נזק למי שנדבק בבית החולים יש לכאורה עילה לתבוע את בית החולים שהתרשל בהגנה ואפשר כניסת אוכלוסייה חשודה בהדבקה. האזרחים צריכים לדעת שמי שמאפשר לילד בהשגחתו להיכנס לכל מקום ציבורי, או אפילו לבית חברים ויווצר מגע והידבקות הם חשופים בפני תביעה אזרחית", הוסיף עו''ד רון.