נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: שלומי אמסלם, לע״מ

יו"ר ועדת החוקה של הכנסת ח"כ ניסן סלומינסקי (הבית היהודי) מגבה את דרישת מפלגתו למנות את נפתלי בנט לשר הביטחון.

"אני חושב שנפתלי מתאים ובנוי להיות שר הביטחון, יש לו ניסיון צבאי והוא הוכיח את עצמו בפעילות צבאית ובקבינט. ברור שאי אפשר לצפות ממנו לעשות שינוי בזמן שנותר לכהונת הממשלה כי המערכת הצבאית היא כמו נושאת מטוסים כבדה שקשה לסובב אותה מיד, אבל אין ספק שהוא יתחיל תפיסה חדשה כשהמטרה היא לנצח ולהחזיר את כוח ההרתעה של צה"ל", אומר סלומינסקי בשיחה עם ערוץ 7.

לדבריו, ''הציבור יראה את השינוי ואין לי ספק שיבחר בנו שוב ונפתלי ילך לקדנציה נוספת במשרד הביטחון".

סלומינסקי מקווה שבעידן בנט ההקפאה תסתיים, "אחרי תשע שנים של הקפאה בהתיישבות העירונית, כולם מצפים שיהיה שינוי. אנחנו ממשלת ימין שרוצה לפעול כממשלת ימין והגיע הזמן לעשות שינוי עמוק ולאפשר את ההתיישבות במרחבי ארצנו. היום אין תירוצים, אם טראמפ העביר את השגרירות לירושלים אנחנו יכולים לבנות בירושלים ולחזק את ההתיישבות העירונית בשטחי C".

לדבריו מינוי בנט יחזק את הימין לפני הבחירות, "אם היום ילכו לבחירות יש אכן סכנה לשלטון הימין לכן ראש המשלה לא רוצה ללכת לבחירות. מינוי בנט לשר הביטחון יחזיר את האמון של הציבור ויעשה שינוי גדול".

ח''כ סלומינסקי מעריך שניתן להמשיך בכהונת הממשלה על לסוף הקדנציה, "נשארנו אמנם 61 ח"כים אבל צריך להמשיך בקואליציה. היינו כבר שנה וחצי בהתחלה 61 ח"כים והממשלה אפילו הייתה יותר חזקה כי כל אחד מרגיש שהכל תלוי בו. אנחנו גם באמצע שינויים גדולים מאוד ומהפכות גדולות ואין לי ספק שזה ימשך.

''לחוק הגיוס יש כבר אישור ממועצת גדולי התורה וגם ליברמן מהאופוזיציה אני משוכנע שיצביע בעד וגם יש עתיד. ליברמן לא ירצה מהאופוזיציה להצביע נגד חוקי ימין אחרים כי הוא יורה לעצמו ברגל, שהרי כל ההתפטרות שלו נועדה לשקם את המפלגה שלו לקראת הבחירות כדי להגיע לציבור הימני. יהיה אולי קצת יותר קשה במליאה ויהיה פחות קיזוזים אבל זה אפשרי".