אל תשלח ידך

במוצאי השבת האחרונה הגיע לסיומו הריאליטי 'נינג'ה ישראל', שהפך בחודשים האחרונים לתופעה תרבותית חובקת מגזרים וקהילות.

אסף משניות , ז' בכסלו תשע"ט

אחד המתמודדים בתחרות
אחד המתמודדים בתחרות
צילום: מתוך נינג'ה ישראל, באדיבות קשת 12

בין כל אירועי הגמר, על שלל המכשולים שעברו המתמודדים השונים, אחד צד את עיניי.

זה היה הרגע שבו מנחם שמעון, המתחרה הדתי, עבר את הקיר. בשביל הצופה הדתי הממוצע מדובר היה באחד מרגעי השיא של התוכנית. לא בגלל שהוא עבר שלב, לא בגלל ביצוע עוצר נשימה, אלא בגלל סיבה גדולה הרבה יותר – בגלל שזו הפעם הראשונה שבאמת כיבדו את אורחות חייו בלב הפריים-טיים של ישראל.

למי שהחמיץ, בשלב הראשון בגמר כל מתמודד שעבר את הקיר חלף סמוך למנחים אסי עזר ורותם סלע. כל מתמודד זכה למילות עידוד וגם "כיף" משני המנחים. גם כששמעון עבר, סלע שלחה אינסטינקטיבית את ידה לעברו בשביל הכיף המסורתי, אך במקום זאת הוא הצדיע לה, לא מוותר לשנייה על ערכיו הדתיים. אז נזכרה סלע ששמעון שומר נגיעה, התנצלה, ולאחר מכן היא ועזר הסבירו לצופים ששמעון שומר נגיעה, ופה נגמר הסיפור. פשוט כיבדו אותו על אורחות חייו.

שמעון אינו הדתי הראשון שמתמודד בתוכניות ריאליטי, וסביר להניח שהוא לא יהיה האחרון. מה שכן, הוא מהבודדים שהקפיד לאורך כל הדרך על אורח חייו, והתוכנית מצידה כיבדה אותו על זה. על רקע מקרים שבהם דתיים נאלצו להשתתף במשימות שהסבו להם אי נוחות, שלא לדבר על תוכניות כמו 'משחקי השף' שסגורות בפני דתיים בגלל בעיות כשרות, או אפילו מקרים שבהם השתמשו בדתיים כאיל ניגוח בחברה הדתית, ב'נינג'ה ישראל' השכילו לכבד את כולם.