ח"כ משה גפני
ח"כ משה גפני צילום: דוד מיכאל כהן/TPS

יו"ר "דגל התורה" ח"כ משה גפני טען היום (חמישי) כי הדבר המרכזי שאירע מבחינתו במערכת הבחירות המוניציפליות הוא אומדן גודלה העדכני של 'דגל התורה'.

"לדגל התורה יש הנהגה", ציין גפניהנהגת גדולי ישראל ובראשם שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א ורבינו ראש הישיבה הגרי"ג אדלשטין שליט"א, יש למפלגה ראשי ישיבות, רבנים, שליחי ציבור".

"אנחנו כיום יותר חזקים ועוצמתיים ממה שהיינו אז בתשמ"ט. וזה הדבר הכי חשוב שקרה כאן בכל המערכה הזאת", רמז גפני לכך שמפלגתו עשויה לדרוש שינוי ביחסי הכוחות מול "אגודת ישראל" בסיעה המשותפת "יהדות התורה".

לדבריו השיח במהלך מערכת הבחירות לא היה ראוי. "מערכת הבחירות הזאת התאפיינה בשיח לא מתאים. לבוא ולקשור את הסכמי צפת עם הסכמי ירושלים במקום לשבת יחד ולבדוק באופן אמתי מה כוחו של כל אחד ומה מגיע לו, זה שיח שצריך לרדת מסדר היום. אנשים אחים אנחנו ואי אפשר לדרוך על ראשי עם קודש. צריך ללמוד לקח מהבחירות האלה שמי שמשתמש בשפה הזאת ונמנע מלדבר עם החברים שלו, בסוף מפסיד".

עם זאת, גפני הדגיש כי פניו להליכה משותפת בבחירות הכלליות יחד עם אגודת ישראל. "אנשים ניסו לתת לזה צבע של מחלוקת בין חסידים לליטאים וזה ממש לא כך. הנה היכן שלא היה הכרח, המשכנו ללכת יד ביד עם אגודת ישראל. אנחנו סיימנו את מערכת הבחירות. הבחירות הן לא מטרה אלא רק אינדקציה לדעת את גודלנו ולעשות צדק. וברגע שזה הסתיים, מבחינתנו הכל מאחורינו ואנחנו קוראים לאגודת ישראל לפעול יחד להמשיך יחד גם במישור הארצי וגם במוניציפלי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו