בלי עם ישראל אין לנו כלום אלירן אהרון

דיוויד דקר הוא אמנם כומר נוצרי מארה"ב המעיד על עצמו כאדוק מאוד, אבל שיחה איתו מעלה את התחושה המבלבלת לרגע, שמדובר בכלל ברב.

העם היהודי, לדידו, הוא הרבה יותר מסתם עם נבחר. "יש אנשים שקוראים לעצמם נוצרים ולא אוהבים את עם ישראל. יש גם אנטישמיות בנצרות. אבל יש מיליונים ומספרם הולך וגדל מדי שנה של אוהבי עם ישראל, של אנשים שיודעים שבלי עם ישראל אין להם כלום", הוא מסביר בראיון לערוץ 7.

"הרי מה זה אלוקים? זה אלוקי ישראל - אלוקי אברהם, יצחק ויעקב. אם אני מזדהה עם העם היהודי אני בעצם מזדהה עם אלוקים", הוא מוסיף.

כמעט כל אמירה שלו הופכת מפתיעה יותר. "בלב שלי אני יודע שאני שייך לעם ישראל. יהדות זה האח הגדול של הנצרות - ובלי יהדות אין לנו כלום. עם ישראל לא צריך אותי בשביל להסביר מי הוא, אבל בלי עם ישראל, אני כנוצרי לא יכול להסביר מי אני".

דקר חושב שעצם העובדה שבכס נשיא ארה"ב יושב דונלד טראמפ, היא ברכה לשתי הדתות. "טראמפ באמת אוהב את עם ישראל. אין בו טיפה של אנטישמיות. הוא החבר מספר אחד של ישראל בכל העולם. האנשים שהלכו עם הילארי הם לא באמת כאלה שאכפת להם מיהדות. כל יהודי עם יראת ה' בארה"ב - בחר בטראמפ", הוא קובע.

הוא נשאל איך נראתה המערכה בעזה בעיניים אמריקניות. "אנשים בארה"ב לא מבינים מה קורה פה. אויבים היו ויהיו - אבל עם ישראל פה לתמיד, תודה לאל", מסכם דקר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו