''הצבת החזיר לא ראויה להתייחסות''
''הצבת החזיר לא ראויה להתייחסות''צילום: דוברות המשטרה

דרמת הבחירות ברמת השרון שבמסגרתה הונח ראש חזיר בפתח אחד מבתי הכנסת בעיר, הסתיימה השבוע בתום הסיבוב השני בבחירתו של ראש העיר המכהן, אבי גרובר, לכהונה שנייה.

הרב עמיצור אריאל, תושב רמת השרון ולשעבר ר"מ בישיבת ההסדר בעיר, מברך בערוץ 7 על בחירתו המחודשת של אבי גרובר שזכה לתמיכת הציבור הדתי והמסורתי בעיר, "קרוב ל-25 אחוז מהתושבים הצביעו עם המפלגות הדתיות, אין לזה אח ורע, כמות הדתיים והחרדים בעיר היא חמישה אחוז. הגל העכור נגד הציבור הדתי דחף את הציבור המסורתי לגווניו השונים שמאסו בעליהום והצביעו למפלגות הדתיות בעיר".

הרב אריאל משוכנע שהברית בין ראש העיר גרובר לבין סגנו איש אגודת ישראל, יעקב קורצקי, תעביר מסר מרגיע שישקיט את הרוחות, "לצערנו בשנים האחרונות 'רמת השרון חופשית' ומרצ לקחו לעצמם כדגל לבלום את הפעילות של הגרעין התורני ברמת השרון ולסגור את ישיבת ההסדר. הם ניסו להכריח את ראש העיר אבי גרובר לפעול כנגד משפחות הגרעין ונגד הישיבה.

"הם יצרו תחושה לא נכונה שהגרעין מורכב מקבוצה גדולה, עשירה, כוחנית ואלימה שיש לה רצון להשתלט בכוח על העיר, לשנות את אופייה ולכפות אורח חיים דתי על כולם. הם הפגינו מול ביתו של ראש הגרעין, ניסו למנוע הפרדה בין בנים ובנות בבית הספר הדתי, ולסגור את ישיבת ההסדר. לצערנו הם הצליחו בחלק מהדברים כי הם אכן מנעו מאיתנו לקיים את ההפרדה, הם גרמו לכך שאין יותר בנות שירות סייעות לילדים שזקוקים לעזרה, והם גם הצליחו להוציא מכתב שאומר שהישיבה צריכה להתפנות במידה והיא פועלת שלא על פי החוק. לשמחתנו הישיבה כן פועלת לפי החוק".

הוא מקווה שבחירתו המחודשת של גרובר, יריבו של רוני בלקין, תשים את הקץ למאבק הקשה, "רוני בלקין שנתמך על ידי מרצ ו'רמת השרון חופשית' שם לעצמו למטה לסגור את הישיבה ולמנוע מהגרעין לפעול, לעומת זאת אבי גרובר הבטיח שייתן מקום לכולם והוא הוביל את ברית האחים עם סגן ראש העיר איש אגודת ישראל יעקב קורצקי, תוך שהוא מדבר על הרצון שכולם יחיו ביחד מתוך כבוד הדדי".

הרב אריאל טוען שהמאבק בגרעין מלכתחילה היה מלווה בשקרים שאין להם קשר למציאות, "במשך שנים הפיצו עלינו שקרים וחשבו שאפשר להגיד עלינו מה שרוצים. אנחנו לא מעוניינים לכפות על אנשים אורח חיים שהם לא רוצים בו. כן יש לנו רצון שתהיה יותר הכרות הדדית בין דתיים לחילונים ולא ניכור, אגב גם לנו יש מה להכיר בציבור החילוני.

''אנחנו רוצים שהם יכירו אותנו בצורה אישית, שתהיה הכרה של היהדות בצורה יותר עמוקה והעמקת הזהות היהודית, אבל במפורש זה לא שיח של השתלטות או כפייה. תוצאות הבחירות בסיבוב השני הוכיחו את הרצון לחזור לחיים שלווים".

לדבריו הנחת ראש החזיר בפתח בית הכנסת לפני הבחירות לא ראויה להתייחסות, "מי שעשה את המעשה רצה לעשות פרובוקציה, אני לא חושד בתושבי העיר, אפילו הקיצונים שבהם, שעשו את זה, זה מעשה שלא ראוי להתייחסות".