במסגרת הדיון העולמי על האייתולות באיראן והסכם הגרעין עולות טענות רבות המתייחסות לאמינות האייתולות ביחס להכרזותיהם והתחייבויותיהם כלפי ארה"ב והמערב.

אולם במחשבה שנייה, כדי להבין את האינטרסים האמיתיים של האייתולות בחתימת ההסכם, ראוי לתת את הדעת למערכת החינוך וספרי הלימוד באיראן, המכשירים את דור העתיד, מגן הילדים ועד סיום בית הספר התיכון – למלחמת עולם כנגד ארה"ב והמערב.

בסרטון הקודם הצגנו את שאיפת הגרעין של האייתולות, כאמצעי למלחמה נגד ארה"ב, הנקראת באיראן "השטן הגדול", לעומת ישראל הנקראת "השטן הקטן" ומהווה רק שלב בדרך כשותפה ובעלת ברית משמעותית.

אלא שאם ארה"ב היא השטן הגדול, כיצד הסכימו האייתולות להסכם הגרעין איתה ביולי 2015?

בניגוד לתפיסת ארה"ב ואירופה, עבור האייתולות ההסכם הוא זמני בלבד, מעין שומר מסך עד לשינוי המציאות. זאת בהתאם לאומנות ה"טאקייה" המעוגנת בקוראן והמכשירה כפל לשון והונאה למען האסלאם. לפיה, ניתן לחתום הסכמים עם ה"כופרים", על מנת להפר אותם כשישתנה מאזן הכוחות.

בהתאם לכך, דווקא ההסכם משמש כאמצעי למימוש שאיפותיה המגלומניות של איראן שהצגנו בסרטון הקודם. אחת ההוכחות לכך, שמאז חתימת ההסכם הקצינה איראן את מעורבותה החתרנית בבחריין, בסעודיה ובמלחמת האזרחים בתימן, כדי לקדם את שליטתה וליצור בסיס איום נוסף על משפחת המלוכה בסעודיה הנאבקת בשאיפותיה.

אולם בכל הדיון על הסכם הגרעין, נעלם מהשיח נושא המעיד כאלף עדים על כוונותיהם האמיתיות של האייתולות – חינוך הנוער באיראן למלחמה כוללת נגד ארה"ב, המערב וישראל.

מאז 1979, במשך כל 12 שנות הלימוד באיראן, מתחנכים בנים ובנות כאחד, להתאבדות למען האסלאם. כך למשל, בספר "כוננות ביטחונית" לכתה יא' מהללים את 500,000 הילדים שנשלחו במלחמת עיראק-איראן לפנות שדות מוקשים, והתפוצצו בדרכם, כביכול, לגן עדן. דוגמא נוספת היא "הקוראן והחיים" לכתה י"ב, במסגרתו מוכשר התלמיד לשנאה ומלחמה אפוקליפטית נגד ארה"ב והמערב "היהירים והעושקים", המובלים על ידי "מנהיגים עובדי אלילים". במסגרתו גם משנן התלמיד את קריאת המנהיג הנערץ חומייני, להשמדת ישראל.

החינוך מכוון נגד מוסלמים-סונים, נוצרים, יהודים, כורדים, אזרבייג'אנים, בהאים, אתאיסטים, הומוסקסואלים, ועוד.

פרופסור אלדד פרדו מהאוניברסיטה העברית, החוקר את ספרי הלימוד האיראנים, פרסם ב-2016 ו-2015 דו"חות עבור "המכון לחקר שלום וסובלנות במזרח התיכון". ומסקנתו: "איראן גיבשה תכנית לימודים קרבית להכשרת דור שלם למלחמה עולמית לפי חזון ההקרבה הקולקטיבית... בין האסלאם החדש האיראני 'הטוב' לבין התרבות המערבית 'הזדונית'..."

ספרי לימוד הם הבבואה האמינה ביותר של תפישת עולם, טקטיקות ויעדים אסטרטגים של האייתולות, יותר מהתבטאויותיהם בתקשורת.

המסקנה הברורה היא, שבמקום הצהרות והסכמים דיפלומטים זמניים, נדרש הסדר קבוע, שישים סוף לפעילות החתרנית והטרוריסטית של האייתולות, ויכלול שנוי דרמטי, מוחשי ושורשי של אופי משטר האייתולות - כולל ספרי הלימוד והחינוך לשנאה.

רק כך תמנע התלקחות של מדורה קונבנציונלית וגרעינית שתבעיר את המפרץ הפרסי, המזרח התיכון ואולי אף את העולם כולו. כל הצעה אחרת, כדאי לבחון במחשבה שנייה.