פרו-פלסטינים הפגינו נגד דני דיין

הפגנה סוערת התקיימה מחוץ להרצאה שנשא הקונסול במכללה ציבורית מהגדולות בניו יורק. דיין: לא נרתענו וחיזקנו את תומכי ישראל.

ניצן קידר - ערוץ 7 , ז' בכסלו תשע"ט

הקונסול הכללי בניו יורק, דני דיין, העביר היום (חמישי) הרצאה במכללת סיטי קולג' הציבורית שעסקה במתיחות בדרום וגם באנטישמיות לגווניה ובדה לגיטימציה לישראל.

מחוץ לאולם התקיימה הפגנה של עשרות בני אדם ביוזמת "קבוצת הסטודנטים למען הצדק בפלסטין". המפגינים הניפו את דגל "פלסטין" וקראו קריאות בגנות ישראל ובגנות הקונסול דיין אותו כינו "פושע מלחמה".

במהלך הרצאתו אמר הקונסול דיין כי אסור לאפשר לשונאי היהודים להרים ראש. "אסור להשלים עם אף סוג אנטישמיות, אבל זו הניאו-נאצית היא הקטלנית ביותר. בין הטבח בפיטסבורג לאירועי שרלוטסוויל, העובדה שהנפת דגל נאצי ברחבי ארה"ב היא חוקית - מעוררת דאגה".

"מאידך", הוא הוסיף, "רק בשבוע שעבר נבחרה חברת קונגרס שטענה שישראל מהפנטת את העולם, דרך אלגנטית לעורר אנטישמיות".

דיין לא חסך בביקורת במי שמחפשים לפגוע בישראל, בעיקר מתוכה. "אם אמרתי שהגזענות הניאו-נאצית היא הקטלנית ביותר, אנטישמיות המתחזה לאנטי ציונות של השמאל הקיצוני היא הצבועה ביותר. אין תנועה פרוגרסיבית יותר מהציונות שלקחה אנשים שסבלו מדיכוי והחרמה, ליכדה אותם והביאה אותם למולדתם. העובדה שדווקא התנועות הפרוגרסיביות מתנגדות לה, היא ללא ספק בעלת מרכיבים אנטישמיים".

הוא קרא לסטודנטים הישראלים שהיו בקהל, "תרימו את הראש, תהיו גאים שאתם נלחמים למען ישראל, תהיו גאים שאתם ציונים. אתם בצד הנכון של הצדק, בצד הנכון של ההיסטוריה".

לאחר ההרצאה, הקונסול הכללי התעקש להישאר על הבמה ולהשיב לקריאות הסטודנטים ולשאלותיהם.

דיין אמר בתום האירוע כי "המחאה שראינו היא תוצאה של קמפיין אגרסיבי נגד ישראל, שנעשה בתוך האוניברסיטאות ומציג מידע שיש בו הרבה אנטישמיות ומעט עובדות. התופעה הזו מביאה לפחד ממשי בקרב סטודנטים שמנסים להסתיר את יהדותם ואת פעילותם הפרו-ישראלית. לא נרתענו ותשובותיי למפגינים, חיזקו את התא הפרו ישראלי בקמפוס", סיכם דיין.