קחו נשימה עמוקה - ותצללו למוזיאון שמתחת לגלים

בארצות הברית נפתח מוזיאון חדש הנמצא מתחת למים. המבקרים צוללים אל המוזיאון, וצופים באומנות יחד עם הדגים.

מתנאל ראט , ח' בכסלו תשע"ט

קחו נשימה עמוקה - ותצללו למוזיאון שמתחת לגלים-ערוץ 7
חיים שלמים מתחת למים
צילום: iStock

לפעמים הביקור במוזיאון יכול להיות גם מהנה. בארצות הברית נפתח השנה מוזיאון חדש, הבנוי כולו מתחת למים. המבקרים מוזמנים לצלול לקרקעית הים, ולצפות באומנות המפוסלת יחד עם הדגים.

זה כבר הפך לטרנד עולמי. יותר ויותר מדינות מחליטות שהמוזיאונים שמעל האדמה פשוט לא מספיקים, והם בונים מוזיאונים תת ימיים. אחרי ההצלחה הגדולה של המוזיאון האירופי ליד חופי ספרד, והמוזיאון בחוף קאנקון במקסיקו, החליטו לייבא את הרעיון גם לחופי פלורידה באמריקה.

יוזמי הרעיון הבטיחו שהפסלים יהיו מיוצרים מחומרים ידידותיים לסביבה, ושהביקור במוזיאון ישתלב באופן מלא עם חוויית הצלילה. כחלק מהמוצגים במוזיאונים על קרקעית הים, ניתן למצוא פסלי אדם, בתים ואפילו מכוניות שהובאו לשם במיוחד. הרעיון האומנותי העומד מאחורי המיצגים, הוא להראות כיצד כל פריט שגרתי הקיים מעל לפני האדמה- הופך למיוחד ומעניין כאשר הוא מצוי בעומקי הים. המארגנים טוענים שבכל ביקור ניתן לראות את השינויים המתרחשים בפסלים על ידי האצות והדגים החיים סביבם.

בשביל להיכנס למוזיאון, על המבקרים לשוט בסירה קצת יותר מקילומטר מהחוף, ושם לקפוץ לים ולהתחיל לצלול לעבר התצוגה. מכיוון שלמוזיאון אין גבולות ברורים, הכניסה אליו היא בחינם, והתשלום מתבצע רק בהשאלת ציוד הצלילה ובכניסה לסירת המנוע, כך שמי שמגיע עם ציוד צלילה פרטי- יכול להיכנס בחינם.

אז, מוזמנים לקפוץ למים ולראות כיצד יכלו להיראות החיים שלנו אילולא היינו מעל האדמה. מכיוון שהמוזיאון חדש, הסירטון מראה את האח הגדול של המוזיאון הנמצא במקסיקו.רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם!