צפו: הציל את הכפר שלו מהריסה - בעזרת ציורים

לאחר שהממשלה איימה להרוס את הכפר שבו הוא גר, יואנג בן ה96 הצליח להציל את הכפר שלו מהריסה על ידי כמה שכבות צבע והרבה יצירתיות.

מתנאל ראט , י' בכסלו תשע"ט

כמה שכבות צבע- והכל נראה שונה לחלוטין
כמה שכבות צבע- והכל נראה שונה לחלוטין
צילום: iStock

מי שיבקר כיום ב"כפר הקשת" בטיוואן, לא יוכל להאמין שעד לפני זמן לא רב הממשלה חשבה להרוס את הכפר בטענה שהוא מהווה נזק סביבתי.

לפני כשמונה שנים חייו של יואנג יונג פו, בן ה85, התהפכו. הממשלה בטיוואן החליטה להרוס את הכפר שבו הוא חי כבר קרוב ל40, ולבנות במקומו איזור מגורים חדש. רוב תושבי הכפר הסכימו להצעת הממשלה ופינו את בתיהם מרצון תמורת תשלום נאה, אך יואנג הרגיש קשור לכפר ולא רצה לעזוב את המקום שבו הוא גר רוב ימי חייו.

עם הזמן, יותר ויותר אנשים נטשו את הכפר תמורת תשלומים מהממשלה עד שיואנג נשאר האדם האחרון בכפר. הזקן הבודד, שהיה בעברו בכלל חייל, החליט לבטא את עצמו בכפר הנטוש והתחיל לצייר ציורים צבעוניים על הקירות, הבתים ואפילו על הכבישים הריקים. למרות שהצייר המתחיל לא למד ציור באופן מקצועי, יואנג התקדם עד מהרה ועבר משכונה לשכונה עד שהפך את כל הכפר לתערוכת אומנות ססגונית במיוחד.

צבעוניות מכל גווני הקשת
צילום: iStock

אבל, למרות יופיה, התערוכה היתה נטושה ממבקרים, עד שקבוצת סטודנטים עברה בכפר במקרה והתרשמה מעבודתו המאומצת של האומן המבוגר והחליטה לנסות להציל אותה מהריסה. הקבוצה פירסמה את הכפר כמוקד תיירותי, ומיתגה אותו בתור "כפר הקשת" על שם הצבעוניות שבו.

הקמפיין המוצלח של הסטודנטים הפך את הכפר לאיזור תיירותי מבוקש המושך כיום קרוב למיליון מבקרים מרחבי העולם הבאים לראות את הפלא הצבעוני. בתגובה לקמפיין, הממשלה אישרה כמובן את השארתו של הכפר, ואף הפכה את המקום לאתר תיירות רשמי.

ואם תבואו גם אתם לבקר בכפר, תוכלו לראות את יואנג הזקן שכבר זכה לכינוי "סבא" קשת" מסתובב ברחובות הצבעונים אותם הוא יצר. יואנג שכבר נושק לגיל 96, ממשיך לקום בכל יום ב3 לפנות בוקר בשביל לצבוע את הכפר האהוב עליו, ולקבל בברכה את התיירים הרבים שמגיעים להצטלם איתו. לדבריו הדבר היחיד אותו הוא מאחל לעצמו הוא רק "שאוכל להמשיך לצבוע עד גיל 100" ואנחנו נוסיף, שבגיל כזה, כבר עדיף לאחל עד 120.


רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בנוער ערוץ 7- המקום בשבילכם