כוחניות תיענה בכוחניות

הבית היהודי הודיעה כי לא תצביע עם הקואליציה עד למינויו מחדש של ח"כ בן דהן כסגן שר הביטחון. לשכת נתניהו: יטופל בימים הקרובים.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י' בכסלו תשע"ט

כוחניות תיענה בכוחניות -ערוץ 7
דהן ונתניהו. מדוע מתעכב המינוי המחודש?
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בסיעת הבית היהודי הודיעו כי לא יצביעו עם הקואליציה עד שימונה מחדש ח"כ אלי בן דהן לסגן שר הביטחון.

"בשעות האחרונות פעלנו באינטנסיביות למול אנשי לשכת ראש הממשלה על מנת למנוע את ההחלטה הלא הוגנת של פיטורי סגן שר הביטחון, הרב אלי בן דהן, שהתקבלה ללא כל סיבה מוצדקת", נכתב בהודעת הסיעה.

"לצערנו, ראש הממשלה ואנשיו נוהגים בכוחניות כלפי הבית היהודי, כפי שלא היו עושים מול אף מפלגה אחרת. נוצר מצב א-סימטרי, שבו סגן שר הביטחון נאלץ לשלם את המחיר על התפטרותו המבישה של שר הביטחון אשר ברח מאחריות", אמרו בסיעת הבית היהודי.

עוד הוסיפו כי "אין כל סיבה לפטר צוות שלם של סגן שר ויועציו, ולשלוח מספר משפחות לאבטלה מיידית, בשל גחמה בלתי מוסברת. לצערנו, למרות בקשות חוזרות ונשנות, אנשי לשכת ראש הממשלה נותרו בשלהם".

"אנו לא נאפשר את האבסורד הזה. לכן, סיעת הבית היהודי לא תצביע עם הקואליציה באף הצבעה עד אשר יחזור בו ראש הממשלה מהחלטתו", נמסר בהודעת הסיעה.

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה כי "תפקידו של סגן שר הביטחון אלי דהן יטופל בימים הקרובים".

נזכיר כי בסביבתו של נתניהו הבטיחו להעלות את הנושא לדיון והצבעה בישיבת הממשלה שהתקיימה היום, אך לבסוף הדבר לא קרה.

כהונת סגן שר פוקעת אוטומטית כאשר נפסקת כהונת השר שתחתיו הוא מכהן, ולכן כהונתו של בן דהן פקעה יחד עם כהונת השר המתפטר ליברמן. ככל הנראה נובע הסירוב מניסיונו של נתניהו ללחוץ על הבית היהודי להגיע להסכמות בנוגע להמשך כהונתה של הממשלה.

בן דהן מסר בתגובה לאי מינויו מחדש לתפקיד סגן שר הביטחון בישיבת הממשלה, "המשבר הפוליטי תפס אותי בעיצומה של עבודה חשובה על פרויקטים רבים, למען משרתי המילואים, נכי צה"ל, תושבי יו"ש ועוד נושאים רבים. מדובר בחלק מההסכם הקואליציוני, והמשך פעילותי במשרד הביטחון אינו נוגע לעתיד הקואליציה, כפי שאינו נוגע לעבודתם של שאר השרים. ניתן לבצע את התהליך הטכני באמצעות אישור טלפוני בלבד. אני בטוח שהשכל הישר וההגינות יגברו על כל שיקול אחר".