אבי גבאי
אבי גבאיצילום: הלל מאיר/TPS

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, פתח בצהריים (שני) את ישיבת הסיעה בהתייחסות לנאום נתניהו אמש ונאום בנט הבוקר, "15 פעמים אמר ראש הממשלה בנאומו את המילה ביטחון. בנט הסתפק ב 6 פעמים".

"למדנו שאין כלום מאחורי הדיבורים על ביטחון. זה רק ספין פוליטי של ראש ממשלה שכבר עשר שנים מערבב את הפוליטיקה עם הביטחון שלנו", טען גבאי.

"בחודשים האחרונים אני מסתובב הרבה בבתי חולים. גם עם חכ"ים, וגם כבן לאם שעברה בין 3 בתי חולים בשבועות האחרונים", סיפר גבאי, "בבתי חולים אתה פוגש את כולם. את האבות והאמהות, את הבנים והבנות, חולים, רופאים, אחים ואחיות, חילונים וחרדים - כולם יושבים יחד בתוך סיר הלחץ הזה. כשאתה נמצא בבית חולים, כל המציאות בחוץ נראית לך אחרת".

"פגשתי הרבה מאד אנשים בתקופה הזאת. דיברתי איתם על המצב שלהם, על מה שהם חושבים, על מה שהם מרגישים, ראינו חדשות ביחד ודיברנו על מה שהם רואים בחדשות. יש לי סוד בשבילכם. את האנשים שנמצאים בבתי החולים הפוליטיקה לא מעניינת. הם לא עסוקים באם בנט התפטר או לא. בשבילם זאת רכילות, שאין לה שום קשר לחיים שלהם. אבל הם יודעים את מה שכולם יודעים - האנשים שנואמים כבר שבוע על בטחון ישראל, לא עושים בטחון. הם עושים פוליטיקה", קבע גבאי.

לדבריו, "הם יודעים שאין לנו בטחון. הכותרות אמנם משתנות אבל הם זוכרים שרק לפני שבוע, הילדים בדרום לא יכלו לישון בלילה, בגלל אזעקות, פצמ"רים וטילים. כי הממשלה הזאת לא מאמינה שאפשר לשנות את המצב הבטחוני. הם רואים את הפער בין הליכוד שמתיימר לייצג את הפריפריה לבין הנגבי וביטן שאומרים בפה מלא שאפשר לירות על ילדי הגן בשדרות אבל לא בתל אביב".

"ככה או ככה יהיו בחירות ובבחירות האלה הציבור יבחר בין מניפולטורים פוליטיים שהתייאשו מלנצח את הטרור, את יוקר המחיה ואת השסעים בעם לבינינו - האנשים שמאמינים שאפשר לשנות, שאפשר להחזיר את התקווה, את היוזמה, את הערכים ואפשר לפתור את בעיית הדיור, את השחיתות, את חוסר התקווה אצל הצעירים", טען יו"ר המחנ"צ.

"הישראלים שפגשתי בשבוע האחרון, כמו רוב הישראלים, רוצים לשנות. הם מאמינים שאפשר לשנות. וגם אם בנט ונתניהו ידחו את הבחירות בעוד כמה חודשים - ביום הבחירות הישראלים יבחרו בשינוי, ובמי שמאמין שאפשר לשנות", חתם גבאי את הדברים.