אנבלה
אנבלהצילום: יחצ

סטארטאפ ישראלי פיתח משאבת הנקה המדמה את תנועת היניקה והלשון של התינוק וכך מגדילה את כמות חלב האם הנשאב ומפחיתה בחצי את זמן השאיבה.

המשאבה פותחה על ידי מאשה ולדברג, אם בת 24 לילדה בת שנתיים, שחוותה בעצמה תסכול מפעולת המשאבות שקיימות בשוק ולא מצאה משאבה שתתאים לצרכיה גם בחיפושים ארוכים באתרי קניות מהעולם.

המשאבות שהתנסתה בהם היו גדולות, מגושמות, רועשות, לא נעימות ובמקרים מסוימים לא הצליחו להוציא חלב גם אחרי זמן שאיבה ממושך.

על פי מחקרים, משאבות החלב היום מסוגלות להוציא אך ורק 60% מהחלב הזמין ובכך פוגעות במנגנון ייצור החלב. ללא ריקון מלא של השד גוף האישה לא ייצר כמות מספקת של חלב ובכך אספקת החלב לתינוק תיפגע.

המשאבה, הקרויה אנבלה על שמה של הילדה של מאשה, מצליחה לדמות בצורה מדויקת את פעולת היניקה של התינוק ומסוגלת לשאוב כ-90% מהחלב הזמין ע"י גירוי רפלקס ייצור החלב הטבעי של האמא. המשאבה קטנה, שקטה, ניידת ובעלת שני חלקים לשטיפה בלבד.

מפתחי אנבלה ייצרו מספר משאבות בעזרת קמפיין למימון המונים בארץ ובעולם וכעת עובדים על מעבר ליצור מסחרי. בפיתוח גם אפליקציה אשר בעזרתה האם יכולה לתפעל את המשאבה, לנטר את תוכנית השאיבה ולקבל בזמן אמת המלצות והדרכה לתכנית שאיבה אופטימלית ומותאמת לאמא.