תקיפה על 39 שניות
תקיפה על 39 שניותistock

נטספרק Cyber - להיות מוגנים יותר

נירית, תושבת רעננה, החווירה כשראתה את הודעת חברת האשראי על חיוב בסך 1707$ שבוצע בכרטיס האשראי שלה. ההלם היה גדול יותר כשעוד לפני שהספיקה להתקשר לחברת האשראי לברר במה מדובר, הופיעה חיוב נוסף בסך 183$ וזמן קצר אחריו חיוב בסך 556$.

בהמשך היא גילתה באמצעות מחלקת הבטחון של חברת האשראי כי פרטי האשראי שלה נגנבו על-ידי האקרים באמצעות רוגלה שהותקנה על הסמארטפון שלה. נירית הצטרפה לסטטיסטיקה הקשה של עשרות מיליוני בעלי מחשבים וסמארטפונים הנופלים קורבן לפשיעת הסייבר הגואה בעולם.

נשיאת ומנכלי”ת ענקית הטכנולוגיה IBM, הג’יני רומטי, הכריזה השנה כי פשעי סייבר הם הסכנה הגדולה ביותר בעולם כיום לעסקים ולמי שמשתמש במכשירי סמארטפון ומחשבים.

תקיפת סייבר חדשה מתבצעת בממוצע בכל 39 שניות, כך פורסם באתר חדשות הסייבר המקצועי Cybint News במרץ 2018.

היקף ההונאות וגניבת מידע מלקוחות פרטיים במהלך שנת 2017 עלו ב-23% ביחס לשנה הקודמת והגיעו ללמעלה מ-11.7 מליארד דולר. הנפגעים מההתקפות הללו כוללים עסקים ואנשים פרטיים מהם נגנבים פרטי חשבונות, כרטיסי אשראי ומידע אישי הכולל גם את הסיסמאות והתמונות הנמצאות במכשיר. במקרים רבים נמחקים או נחסמים התכנים האישיים במחשב או בסמארטפון, כגון - מסמכים, מספרי טלפון, מיילים, תמונות ועוד.

קורבנות התקפות אלו אינם מודעים בדרך-כלל באופן מיידי להתקפה שבוצעה במכשירם, עקב פרק הזמן הארוך בין התקיפה לבין גילויה, שיכול להגיע גם לחודשים.

פתרון "נטספרק סייבר"

במשך שנים נחשבת נטספרק מהמובילות בפיתוח טכנולוגיות סינון ואבטחת מידע. טכנולוגיית הבינה המלאכותית המופעלת באפליקציות נטספרק לסמארטפונים ולמחשבים, נחשבת מהמתקדמות בעולם ומאפשרת הגנה על המשתמש הכוללת - סינון תכנים איכותי אונליין.

כעת עוברת נטספרק לשלב הבא בהגנה על המשתמשים. בחודשים האחרונים, עמלו מהנדסי נטספרק להוסיף למשתמשי האפליקציה הגנת סייבר מורחבת המאפשרת הגנה אקטיבית מפני התקפות שונות.

"נטספרק סייבר" פועלת למניעת התקפות "דיוג" (באנגלית: Phishing - זו אינה שגיאת כתיב - כך כותבים זאת) שהן ניסיונות לגניבת מידע רגיש על ידי התחזויות ברשת האינטרנט. בהתקפות מסוג זה נגנבים מהגולש פרטים אישיים כגון- שמות משתמש, סיסמאות ופרטים פיננסיים.

"נטספרק סייבר" מכילה גם הגנת Anti-Malware הפועלת כנגד הורדה של תוכנות שמטרתן לחדור ולהזיק למחשב או למכשיר הסמארטפון. תוכנות אלה המכונות גם נוזקות, משמשות האקרים לאיסוף מידע רגיש, להשגת גישה לרשתות מחשב פרטיות, או לצורך הצגת תוכן פרסומי בלתי-רצוי וללא ידיעתו של המשתמש בו.

מחברת נטספרק נמסר כי הגנת הסייבר החדשה תופעל אוטומטית בימים הקרובים לכלל המשתמשים ללא עלות וכחלק מהשירות של נטספרק לכלל לקוחותיה.

אם אין לכם עדיין הגנת נטספרק לסמארטפון או למחשב, התקינו עכשיו כאן

הכתבה בשיתוף 'נטספרק' www.netm.co.il