שרת המשפטים, איילת שקד (הבית היהודי) התייחסה הבוקר (רביעי) להתפתחויות האחרונות בקואליציה ולתוכנית המדינית שצפוי לפרסם הנשיא טראמפ בשבועות האחרונים.

"ההחלטה הנכונה הייתה למנות את בנט לשר הביטחון - ישראל צריכה שר ביטחון במשרה מלאה. ראש הממשלה צריך שר בטחון חזק לידו. לצערי, הוא חשב אחרת. אנו מדינה חזקה וחמאס רק ארגון טרור. אבל בשנים האחרונות איבדנו את ההרתעה שלנו", אמרה שקד בוועידת הדיפלומטים של הג'רוזלם פוסט.

על פעילותה במשרד המשפטים סיפרה שקד "אני מנסה לגרום למערכת המשפטית להיות יותר קונסרבטיבית ואקטיביסטית. אני רוצה להעביר את בית המשפט על ידי מינוי שופטים שמרניים כמו בארה"ב. אני עושה את זה, בזמן כהונתי כשרת המשפטים מיניתי 40% מהשופטים בבית המשפט העליון".

לגבי המצב ברצועת עזה אמרה שקד "אני חושבת שהפסקת האש תחזיק כמה חודשים ואז תישבר. אם תישבר הפסקת האש, לא תהיה ברירה אלה להילחם עם כל האמצעים נגד חמאס".

שרת המשפטים התייחסה גם ל''תוכנית השלום'' שצפוי לפרסם הנשיא טראמפ בשבועות הקרובים, בניסיון להביא להסכם מדיני בין ישראל לפלסטינים. "אני חושבת שהמרחק בין הישראלים לפלסטינים גדול מדי ושתכנית טראמפ היא בזבוז זמן", אמרה שקד. ''אני רוצה שלום כמו כל אחד אבל לא מאמינה שאפשר להגיע להסכם. הייתי אומרת לטראמפ - אל תבזבז את הזמן".