מרפסות
מרפסותצילום: יח"צ

דירות רבות ובניינים מוסיפים מעליות, גרמי מדרגות, גינות, חניות וכן, גם מרפסות תלויות. לפני כמעט 20 שנה אישרה הממשלה את התכנית תמ"א 38, אשר מטרתה לחזק מבנים במחיר ידידותי נגד רעידות אדמה, ועל הדרך להשביח באמצעות הורדת המחיר לקבלנים, את הבניין מבחינה אסתטית ולהעלות את ערכו באמצעות תיקונים ושיפורים. מרפסות תלויות – זה אחד הדברים שאזרחי ישראל עולים לרוב, והוא תוספת פופולארית מאד ביישובים רבים בישראל.

מפרסות תלויות – מה זה

בעצם מדובר על מרפסת שאיננה חלק מקורי בבניין, אלא מרפסת ש"הודבקה" כמובן בצורה מקצועית, בטוחה ויפה, על צד הבניין. אם יש צורך, פוערים דלת או חלון שמאפשר יציאה למרפסת. ולא, אל דאגה, זה מאד בטוח וחזק, בדיוק כמו כל מרפסת אחר. זה פשוט תוספת לתכנית המתאר המקורית של הבניין. האתגרים העומדים בפני בניין / קבלן שרוצים להוסיף מרפסות תלויות למבנה: קודם כל שיהיה בטיחותי וחזק ועמיד. זה קריטי כמובן. בנוסף, יש צורך להוציא רישיון בנייה מהסוג המתאים כי מדובר פה על חריגה מהתכנית המקורית, שעולה כסף ודורשת גם אישורים מבחינה בטיחותית. וכמובן, זה צריך להיות יפה, בטעם טוב ובר שימוש בצורה פשוטה וידידותית.

הוצאת רישיון לעבודת מרפסות תלויות

היה והבניין / הדירה שלכם קיבלו החלטות להוסיף מרפסות תלויות – עליכם לעמוד בכל האתגרים המתוארים לעיל. הוצאת הרישיון היא לא רק צורך אלא גם חובה של ממש, ואי אפשר בתכלית האיסור להוסיף שום דבר לבניין, בוודאי לא מרפסת תלויה , ללא אישור. לכן, יש צורך בתכנית שמאושרת על ידי העירייה, משרד השיכון וחתומה על ידי קבלן ואדריכל. זהו אתגר שלוקח זמן, דורש בירוקרטיה וכמובן עולה כסף. לכן חשוב מאד בכול התקשרות עם חברה מקצועית, שתיקחו חברה שיש לה גישה וידע לעבודה להשגת הרישיונות הללו, ושתוכל לעשות זאת במהירות, בצורה אחראית וחוקית ובמחיר סביר. את האישור הזה צריך להחתים אצל נוטריון וסה"כ העבודה הזאת לוקחת בממוצע חצי שנה. יש חברות שמגיעות לאישור אחרי 3-4 חודשים ויש כאלו שלוקח להן כמעט שנה. זה גם תלוי ברשות העירונית, יש לומר ביושר. לכן, חשוב לעבוד עם חברה רצינית שמכירה את הרשות המקומית ויכולה לייעל תהליכים.

מה עוד חשוב בבחירת חברת מרפסות תלויות

התרשמו מתיק העבודות שלהם – האם אתם אוהבים את הגימור, את העיצוב ואת סגנון העבודה בדקו התאמה למבנה – הן בחומרים, הן בסגנון והן בהתאמה לסביבה חשוב לעבוד עם חברה שיכולה לעשות מעבר להוצאת הרישיון גם תכנון, ייצור והתקנה של המרפסת. מרפסות תלויות דורשות התאמות פעמים רבות, ויש גם אספקטים של איזה דלת להוסיף, איזה סוג זכוכית ועוד. בדקו הכול היטב. אנו ממליצים לבדוק מול חברת בלקון