מה גרם לעובדת לקפוץ אל מותה?

החברה שבבעלותו של איש העסקים לב לבייב שיגרה מכתב ליועמ"ש בבקשה שיקים ועדת בדיקה שתבחן את נסיבות מותה של העובדת שקפצה אל מותה

תגיות: לב לבייב
ערוץ 7 , י"ג בכסלו תשע"ט

לב לבייב
לב לבייב
צילום: Yossi Zeliger/Flash90

חברת LLD שבבעלות לב לבייב פנתה היום (רביעי) ליועמ"ש בבקשה להקים ועדת בדיקה שתבדוק את נסיבות מות העובדת שככל הנראה שמה קץ לחייה אמש, כך דווח בחדשות 2.

"נסיבות מותה מעלים חשש כי נטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית קשה בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה לה הייתה נתונה בימים האחרונים ביאחב"ל", נכתב.

"האירוע מחייב בדיקה עצמאית ודחופה של משרד היועץ המשפטי לממשלה לנסיבות מותה", הוסיפו בפניה.

לטענת החברה, יש בידיהם מידע ממנו עולה כי על העובדת הופעלו לחצים ואיומים קשים מאוד שגרמו לה למצוקה נפשית קשה ולזעזוע עמוק.

במכתב נטען כי אתמול בשעות אחר הצהריים עשתה העובדת את דרכה חזרה לכיוון תחנת הרכבת ממשרדי החברה. בשלב זה, לטענתם, היא קיבלה טלפון מהיחידה החוקרת ונקראה להגיע לחקירה נוספת.

חצי שעה לאחר מכן היא נמצאה מוטלת על המדרכה מתחת לחלון המשרד. מותה נקבע במקום.

מהמשטרה נמסר בתגובה: "משטרת ישראל מצרה על תוצאותיו הטראגיות של האירוע שהתרחש בבורסה ברמת גן. מטעמי צנעת הפרט ובשל העובדה שהחקירה לקביעת סיבת מותה של המנוחה נמצאת בעיצומה, כפי שמתבצע בכל מקרה מוות דומה, אין בכוונתנו להתייחס לאירוע".

"נזכיר, כי משטרת ישראל פתחה בחקירה בחשד לביצוע עבירות חמורות של הברחת יהלומים, הלבנת הון, עבירות לפי פקודת המכס, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במרמה, רישום כוזב במסמכי תאגיד וכן עבירות נוספות שבוצעו על פי החשד על ידי גורמים העובדים וקשורים לחברת LLD", הוסיפו במשטרה.

עוד אמרו כי "כל ניסיון מצד גורמים בעלי עניין לקשור בין המקרה הטראגי לניהולה המקצועי של החקירה, מצביע על אי הכרת העובדות לאשורן ויש בו כדי להטעות את הציבור. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים, ולצד זה פועלת באופן מקצועי כל העת בנקיטת פעולות חקירה מגוונות שתכליתן – הבאת מבצעי עבירה לדין וחקר האמת. משטרת ישראל מתייחסת לאירוע זה במלוא האחריות והרגישות הראויה ולומדת את נסיבותיו".