חגואל: להילחם באנטישמיות

ועדת הקליטה והתפוצות אירחה היום (רביעי) משלחת של ועידת רבני אירופה, הכוללת ארבעים רבנים ראשיים מערים ומדינות שונות באירופה ו-15 תורמים-שותפים כלכלים ואסטרטגים התומכים בוועידה השנתית המתקיימת בימים אלו בירושלים, בשיתוף משרד התפוצות.

הרבנים ביקשו סיוע ישראלי באבטחת מוסדות יהודיים ברחבי אירופה. נשיא ועידת רבני אירופה והרב הראשי של מוסקבה, הרב פנחס גולדשמידט, הזהיר כי "המאורעות האחרונות כלפי יהודים באירופה, הובילו אותנו כארגון הרואה עצמו כחוד החנית עבור יהדות אירופה, להקים מטה חירום במאבק מול טרור הגזעני - במישור המודיעיני, הסברתי ומעשי".

"אנו זקוקים לגב התומך של מדינת ישראל, גב שיאפשר לנו בעת צרה להשפיע על מדינות שונות באירופה שיהיו מוכנים להגן על היהודים שחיים בתפוצות. במקביל, אנחנו רוצים לפעול יחד עם ממשלת ישראל, נגד החקיקה האנטי יהודית שנחקקה באירופה עוד מתקופה הנאצית בגרמניה אשר פוגעת פגיעה חמורה ומקפחת את העם היהודי", הוסיף הרב גולדשמיט.

הרב של ליון, יחיא טובול, ביקש סיוע מממשלת ישראל בעניין בתי הקברות וכן בבניית מוסדות תורה למניעת התבוללות, ואילו רבה של וינה, אריה פולגר, הדגיש כי "בעיית הגיורים הלא-מוכרים לא קלה. זו בעיה כבדת משקל שאינה ניתנת לפתירה בחיפזון - ומחייבת שיקול-דעת בכובד ראש".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו