אילן בומבך: "לא היה צריך לחכות לאסון"

עו"ד אילן בומבך מקווה שנפילתה של מנהלת החשבונות בחברה של לב לבייב תיחקר והלקחים יופקו, "אסור לגרום לנחקר להודות במה שלא עשה".

בני טוקר , י"ג בכסלו תשע"ט

עו"ד אילן בומבך
עו"ד אילן בומבך
צילום: עצמי

עו"ד אילן בומבך, המתמחה בייצוג בעבירות הצווארון הלבן, מקווה שהמשטרה תחקור מדוע נפלה אל מותה מנהלת החשבונות בחברה של לב לבייב, זמן קצר לאחר שזומנה לחקירה.

"המצב הזה של חקירה, זו סיטואציה משברית שמכניסה כל אדם, קל וחומר אדם בעבירות של צוארון לבן שזה אנשים שנתקלים במצב הזה בפעם הראשונה, למשבר גדול. שמים אותם כאן במצב דברים שהוא פשוט בלתי אפשרי, זו סיטואציה מאוד מאוד מלחיצה, אנשים רואים שפתאום השמיים נופלים עליהם, והרבה פעמים קורים דברים מאוד חמורים".

לדבריו המשטרה חייבת לנהוג ברגישות כלפי הנחקרים, "מצד אחד יש את הרצון להצליח להשיג ראיות אבל מצד שני הרעיון הוא שהאנשים האלה הם שליחי החוק, והם רוצים באמת לראות שהדברים האלה נעשים בצורה הוגנת ושלא יהיה מצב שחפים מפשע מודים בדברים שלא עשו רק בגלל שהופעל עליהם לחץ מיותר.

״אז אני כן חושב שהחוקרים בסופו של דבר הם אנשים הגונים אבל כל אדם צריך לבוא ולבדוק אותו. לכן טוב שהדברים יבדקו, שהחקירה תתועד והחוקרים ידעו שיש עליהם בדיקה".

עו"ד בומבך מסביר איך הנחקרים צריכים להתכונן לחקירה בצורה נכונה. "הרבה פעמים מאיימים ואומרים שיש כביכול ראיות נגדך כשהדברים האלה לגמרי לא נכונים. פתאום אתה מתחיל לחשוש מי דיבר ומי אמר נגדי דברים שלא היו ולא נבראו.

״אדם לעיתים הוא חף מפשע ורק אומרים לו ׳דע לך, יש לנו עליך חומר רב׳. אז הנחקר פשוט נכנס ללחץ איום ונורא. הטעות הגדולה ביותר היא שנחקרים לא מנוסים פשוט לא שומרים על הזכויות שניתנות להם".