הסכין הוחבאה בתוך החטיף
הסכין הוחבאה בתוך החטיף צילום: דובר צה"ל

לוחמי המעברים של חיל המשטרה הצבאית נמצאים במעברי קו התפר באזור עוטף ירושלים ואזור יהודה ושומרון ומבצעים את הבידוק הביטחוני בכל יום ובכל שעה עבור המבקשים להיכנס לשטח מדינת ישראל.

בעשייתם מסכלים הלוחמים פעולות טרור, הברחות אמצעי לחימה, שוהים בלתי חוקיים וסחורה בלתי מורשית ובכך מגנים בכל רגע על אזרחי ישראל מפעולות העלולות לפגוע בביטחונם.

ביום שני השבוע, במהלך משמרת בוקר שגרתית במעבר "קלנדיה" שבצפון ירושלים, הגיעה פלסטינית לעמדת הבידוק הרגלית. כאשר היא הכניסה את חפציה לבידוק, לוחם המעברים מגדוד "ארז", סמל אנטון גולצמן, ראה בעמדת השיקוף כי בתיקה נמצא חפץ חד שעורר את חשדו. מיד אנטון דיווח לחמ"ל וסגר את המעבר.

לאחר בדיקה בתיק נמצאה סכין. "כאשר פתחנו את התיק לא ראינו שום דבר מלבד כמה חפצים אישיים וקופסה של חטיף. החלטתי לחפש בתוך הקופסה מאחר וראיתי את החפץ החד בשיקוף, והתגלתה הסכין", סיפר הלוחם.

הפלסטינית נלקחה לחקירה בשירות הביטחון הכללי, ומספר דקות לאחר מכן התקבלה התראה מהמודיעין הגזרתי כי היא תכננה לבצע פיגוע נגד כוחות צה''ל ומשמר הגבול.

"כאשר הפלסטינית עברה בעמדת הבידוק היא נראתה מעט לחוצה, התנהגה בצורה מוזרה, והסתכלה לצדדים. ברגע שבדקנו את התיק שלה וראיתי את הסכין בתוך קופסת החטיף הופתעתי מאוד", מתאר סמל גולצמן.

צילום: דובר צה"ל

לוחמי המעברים מוצבים לאורך כל ימות השנה, בכל שעות היום ובכל תנאי מזג האוויר, על מנת לוודא שאמצעי לחימה ומפגעים לא יחדרו לשטח מדינת ישראל. "בתור לוחם מעברים, עליי להיות תמיד דרוך ומוכן לכל מצב בו יגיע מפגע אשר ינסה להיכנס לשטח המדינה. אנחנו קו ההגנה האחרון ואני מרגיש גאווה גדולה שהצלחתי לסכל את הפיגוע, שיכל לפגוע בתושבים רבים".

סמל גולצמן מתגורר באשדוד. הוא התגייס למסלול לוחמי מעברים במרץ 2017 ובסיום הכשרתו הוצב בגדוד "ארז" האמון על הבידוק הביטחוני במעברי עוטף ירושלים.

מפקד גדוד "ארז", סא"ל ארז דוד, מוסיף כי "עירנותו של הלוחם בסיוע האמצעים הטכנולוגים המתקדמים העומדים ברשותנו הובילה למניעת פיגוע ופגיעה בכוחות הביטחון. לוחמי המעברים מבצעים משימה מבצעית תוך הקפדה על רמה מקצועית גבוהה שמובילה לאיתור מפגעים, אמצעי חבלה ומניעת כניסתם לתחומי מדינת ישראל. אין לי ספק כי בזכות עירנותם ומקצועיותם של לוחמי ולוחמות המעברים, ישנם אזרחים רבים היכולים לישון בשקט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו