חיסון
חיסון צילום: ISTOCK
הכנסת אישרה אתמול (ד') בקריאה טרומית את ״חוק החיסוניםף שיזמה ח"כ מירב בן ארי (כולנו) בשיתוף עם ההסתדרות הרפואית.

החוק קובע כי במקרה של חשש להתפרצות מחלה שכנגדה ניתן חיסון, מוסד חינוכי יוכל למנוע את כניסתו למוסד של כל ילד, מורה או אדם אחר שאינו מחוסן בפני המחלה, לפי הוראת מנכ"ל משרד הבריאות ולמשך התקופה שיגדיר.

במקרה שבו קיימת מניעה רפואית לקבלת החיסון, רשאי המוסד לקבל את הילד עם הצגת אישור מרופא מומחה, הנוגע לאותו חיסון שהילד לא קיבל, אלא אם כן מנכ״ל משרד הבריאות הורה לנהוג אחרת.

ח"כ בן ארי, יוזמת החוק, אמרה כי ״בשבועות האחרונים אנו שומעים על התפרצות מחלת החצבת שאף גבתה חייה של תינוקת באסון טרגי שהיה ניתן למנוע. הצעת החוק שלי דורשת כי במקרה של התפרצות מגפה, כמו המצב כיום, יש לחייב את כלל מוסדות החינוך, מגנים, בתי ספר ואוניברסיטאות לא לאפשר כניסה של ילד, מורה או כל אדם שאינו מחוסן״.

עוד הוסיפה בן ארי, ״בריאות הציבור בעלת ערך עליון ועלינו לעשות כל שביכולתנו כדי למנוע חולי ומקרי מוות רק בשל החלטות חסרות אחריות של הורים שבוחרים לא לחסן את ילדיהם. אנחנו חיים בעידן בו הרפואה מתקדמת והחיסונים נחשבים לפריצת דרך משמעותית בתחום הרפואה המונעת.

״חשוב להדגיש כי חיסונים אינם מגנים במאת האחוזים וכאשר ילד שאינו מחוסן מגיע לגן או לבית הספר, קיים חשש כי הוא עלול להדביק גם ילדים שחוסנו. אני מודה למשרד הבריאות ולהסתדרות הרופאים על שיתוף הפעולה", ציינה חברת הכנסת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו