יוזמה: ח"כים יערכו סיורי פתע בבסיסים

ח"כ שולי מועלם-רפאלי פנתה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון בדרישה לערוך סיורי פתע בבסיסי צה"ל, בעקבות טענותיו של נציב קבילות החיילים.

חזקי ברוך , י"ד בכסלו תשע"ט

חובה לבדוק. מועלם רפאלי
חובה לבדוק. מועלם רפאלי
צילום: הדס פרוש. פלאש 90

יו"ר סיעת הבית היהודי ח"כ שולי מועלם רפאלי, החברה בוועדת חוץ וביטחון, פנתה היום (חמישי) אל יו"ר הוועדה ח"כ אבי דיכטר, בדרישה לערוך סיורי פתע בבסיסי צה"ל.

את המכתב שיגרה מועלם-רפאלי בעקבות טענותיו הקשות של אלוף במיל' יצחק בריק, נציב קבילות החיילים לשעבר, אודות מצב מחסני החירום של צה"ל.

"נציב קבילות החיילים אלוף במיל' יצחק בריק מעלה בפנינו טענות חמורות בדבר מוכנותם וכשירותם של הימח"ים, מחסור בכוח אדם ומעל הכל כי קצינים בכירים בצה"ל מדווחים במודע דברים שאינם נכונים אלינו, חברי ועדת החוץ והביטחון של הכנסת", כתבה חברת הכנסת לדיכטר.

לדבריה, "בשל חומרתם יש לקוות שדבריו אינם נכונים, אחרת יש לתהות אם העובדה שישראל נמנעה מביצוע מבצע רחב בעזה קשורה לליקויים עליהם הצביע".

"לאור זאת כגוף המפקח על עבודתה של מערכת הביטחון ובתוכה צבא הגנה לישראל, חובה עלינו לבדוק את הדברים לעומקם. על כן אני קוראת לך לערוך מטעם הוועדה שורה של ביקורי פתע בבסיסי צהל השונים, כך נוכל לבחון מקרוב את טענותיו. בהתאם נוכל לדרוש את תיקון הליקויים ככל שיידרש, בין היתר גם אם מדובר במסקנות אישיות כלפי קצינים שמסרו במודע דיווחים שגויים", ציינה מועלם רפאלי.