הפקקים בבנימין
הפקקים בבנימין צילום: רפאל לוי

אל"מ עופר הינדי, ראש מנהלת ''קשת צבעים'' בצה''ל, הודיע היום (ה') בוועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון כי בשבועות הקרובים יינתן היתר בנייה לפרויקט "שיקוע קלנדיה".

הפרויקט, שמקודם מזה חודשים רבים על ידי משרד הביטחון, צפוי לשמש את תושבי השכונות הערביות בירושלים ולהקל את העומס על כביש אדם-חיזמא, מה שיפחית משמעותית את נפח התנועה בכביש.

הינדי אמר בישיבה: "זה כביש חשוב מאוד, יש בו צורך תחבורתי אזרחי צבאי לטובת התושבים המזרח ירושלים כחלק מהתפיסה הביטחונית הכוללת במזרח ירושלים. הובלנו את זה באמצעות צווי תפיסה".

בהמשך סייג הינדי, "זה לא אומר שהפלסטינים לא יוכלו להגיש השגות או לעתור, אבל אנחנו מאמינים בצורך, כפי שהצלחנו לעשות זאת במקומות אחרים. היתר המקרקעין הוא בצו תפיסה ביטחוני. כלל המעברים בהליכי הפקעה שנעשו במדינת ישראל, גם בכביש המשוקע זה צו תפיסה של האלוף ובשטח ישראל מערכת הביטחון הפקיעה".

לדבריו, "זאת הפעם הראשונה שמערכת הביטחון לוקחת תחת המטרייה גוף אזרחי, חברת "מוריה". בעבר זה נעשה במרכזים פנימיים של משרד הביטחון. פה נלקחה חברה אזרחית, חברת בת של ירושלים לעבודה ביטחונית. אנחנו בישורת האחרונה. נשאר נקודות אחרונות בנושאי חשמל ומים".

ראש מועצת בנימין ישראל גנץ מסר בתגובה, "החתימה על היתר בניית שיקוע קלנדיה היא שלב משמעותי נוסף ביישום תוכנית מועצת בנימין בראשותי- לשים סוף לפקקים שאותה אני מתכוון לקדם ביתר שאת. המועצה דוחפת מזה שנים לפתיחת השיקוע, דאגה למימונו ולהוצאת המכרז כדי לממשו. אני שמח שהיום התקדמנו צעד משמעותי נוסף לעבר מציאות של נסיעה הרבה פחות פקוקה מבנימין לירושלים וחזרה. אמשיך לעשות הכל כדי לעמוד בהתחייבותי להביא לנורמליזציה לתושבי בנימין במערב ובמזרח-גם בכבישים".

שי אלון, ראש מועצת בית אל, אמר: "תודות לחברי היקר ח"כ מוטי יוגב על ניהול הוועדות בנושא הכבישים ושיפור התשתיות לאזרחים. ברצוני לברך על הסרת החסם בביצוע שיקוע קלנדיה ויציאה לביצוע בתחילת 2019. ביצוע שיקוע כביש קלנדיה יחולל שינוי משמעותי לתושבי מזרח בנימין בכלל ותושבי בית אל בפרט.

ח"כ מוטי יוגב, יו"ר הוועדה בירך על הבשורה ואמר: "יש אור בקצה המחסום. ועדת המשנה לענייני יהודה ושומרון דוחפת למעלה מ-50 פרויקטים של תחבורה בתכנון וביצוע ברחבי יהודה ושומרון".

"מעבר לדחיפה להשגת התקציבים לפרויקטים החיוניים למרקם החיים של תושבי יו"ש, יזמה ודוחפת הוועדה תכנית אב לתחבורה בהתיישבות.. פרויקט שיקוע קלנדיה הוא אחד מהם ואני מקווה שברגע שהיתר הבנייה יינתן, העבודות יחלו במהרה. אני מודה לסגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן על הסיוע שלו בקידום הפרויקט", הוסיף.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו