5 טיפים על צריכת דלק חסכונית ברכב

צריכת דלק חכמה יכולה לחסוך מכל אחד מאיתנו אלפי שקלים בשנה

תגיות: דלק מחירים
תוכן שיווקי , י"ד בכסלו תשע"ט

5 טיפים על צריכת דלק חסכונית ברכב-ערוץ 7
תחנת דלק
istock

5 טיפים על צריכת דלק חסכונית ברכב

נדמה שהדיבור על חיסכון בדלק היה ויהיה כאן תמיד. השאלה היא מה אפשר לעשות כדי שהדיבור הזה יהפוך ממילים למעשים, מתיאוריה לאימוץ התנהגות והרגלים בפועל. צריכת דלק חכמה יכולה לחסוך מכל אחד מאיתנו אלפי שקלים בשנה, וזה אומר לפחות טיול אחד לחו"ל או נופש משפחתי בצימר מפנק.

כדי לעזור לכם להשיג את המטרה, נציג בכתבה זו 5 טיפים ממש פשוטים ליישום, שיוכיחו לכם שגם בלי להיות מהנדס מנועים או לקנות רכב חסכוני יותר בדלק – תוכלו להקטין את צריכת הדלק לפחות ב-20 אחוזים.

1 סעו לאט וברגוע – סגנון הנהיגה הוא המפתח לחיסכון

נהיגה פרועה, מעבר להיותה מסוכנת, צורכת פי 2 דלק מנהיגה סבירה ונינוחה. לכן, ישתלם לכם מאוד לסגל סגנון נהיגה רגוע, שזה אומר: כמה שפחות לחיצות על דוושת הברקס, ובעיקר הימנעות מבלימות חזקות ופתאומיות שאחריהן תיאלצו להאיץ מחדש ולבזבז דלק לשווא. באותה מידה, תהיו עדינים עם דוושת הגז והפעילו עליה מינימום לחץ. וכמובן – סעו לאט ותגלו שצריכת הדלק יורדת פלאים כשהמחוג אינו עובר את ה-100 קמ"ש.

2 דאגו לתחזוקה שוטפת של הרכב

ככל שתקפידו על טיפולים שוטפים לרכב, כך תשמרו על ערכו ועל הדרך תחסכו גם דלק. טפלו ברכבכם במסירות – השקו אותו בנוזלים המתאימים ובעיקר בשמן מנוע איכותי שמונע חיכוך פנימי מיותר שמבזבז דלק. כל חלק ברכב צריך להיות במיטבו כדי למנוע צריכת דלק מיותרת. כך לדוגמה, מסנן אוויר נקי יתרום לתהליך בעירה יעיל שמוריד מאמץ מהרכב, מצתים נקיים ישמרו על רמת יעילות גבוהה של המנוע ועוד.

3 שחררו, אל תעמיסו

מתי בדקתם לאחרונה את תא המטען של הרכב? אם זה קרה ממש מזמן, אתם בהחלט עשויים לגלות שנולד לכם ברכב מחסן מלא בכל טוב: מטריות, בקבוקי מים, שמיכות מהטיול האחרון, שקי בגדים שרציתם לתרום, הסקייטבורד של הילד ואפילו שידה ישנה שהתכוונתם לזרוק. הגיע הזמן לשחרר, לרוקן את תא המטען מהמשקל המיותר המעיק על רכבכם. ככל שהרכב סוחב יותר כך הוא "סוחב" פחות, מתאמץ וצורך יותר דלק. באותה מידה, אם יש לכם גגון ברכב, הקפידו להוריד ממנו ציוד שאינו נחוץ, ורק פוגע בצריכת הדלק וביעילות האווירודינמית של רכבכם.

4 קחו אוויר - הקפידו על ניפוח הצמיגים

מדי פעם מומלץ לבדוק מה מצב האוויר בגלגלי הרכב. מעבר לעובדה שלחץ אוויר לא מתאים עלול לגרום לתאונה, יש לו גם השפעה על צריכת הדלק. חשוב למלא אוויר בהתאם להנחיות היצרן אם אתם עושים זאת לאחר נסיעה קצרה כשהצמיגים עדיין קרים. במידה ועצרתם למילוי אוויר לאחר נסיעה העולה על 5 ק"מ כשהגלגלים כבר חמים, הוסיפו כ-15% למידה שקבע היצרן.

5 תנו למנוע לנוח

חשוב לדומם את המנוע כאשר אתם בעצירות ארוכות, כשאתם ממתינים למישהו ברכב או כשאתם תקועים בפקק שלא זז. כל עצירה שמתארכת מעבר לחצי דקה, כרוכה בבזבוז דלק בכמות העולה על הצריכה בהתנעה חוזרת של הרכב.

אם תנהגו (תרתי משמע) בהתאם לטיפים הללו – אתם עשויים להרוויח גם בטיחות ובריאות וגם חיסכון בדלק.