איתך בכל העולם
איתך בכל העולם צילום: יח"צ

בשורה משמעותית לטסים לחו"ל: אפליקציית חירום חינמית שתפעל בהתנדבות מול כל ישראלי ויהודי בעולם.

באמצעות אפליקציה מתקדמת וחמ"ל מאויש כל העת, יוכלו הישראלים והיהודים הנמצאים ברחבי העולם להיות מחוברים 24/7 לj-sos , עמותה חדשה שהחלה לפעול בישראל ורחבי העולם במטרה לתת מענה לכל הישראלים והיהודים הצריכים סיוע בזמן חירום.

האפליקציה מיועדת לכל מטייל יהודי וישראלי אשר יוצא ממדינתו למדינה זרה. ברגע חירום בו המטייל מבקש להזעיק כוחות רפואה וחירום, שאינו יודע את מספרי החירום באותה מדינה (איך מתקשרים לאמבולנס, משטרה, מכבי אש וכו׳), אינו יודע את השפה המדוברת (כיצד לדבר עם מוקד החירום) ואינו יודע להסביר את מיקומו המדויק, הוא יכול לתקשר באמצעות האפליקציה.

ל j-sosשלוש מטרות עיקריות:

הנגשת כוחות חירום ורפואה לכל יהודי וישראלי בעולם.

איתור מטייל בודד באמצעות טכנולוגיה המבוססת על חכמת ההמונים, וכן הכלת וניטור אירוע גדול מימדים כגון פיגוע טרור/ רעידת אדמה/ צונאמי. באמצעות האפליקציה ניתן לשדר ולקבל מידע מכל משתמש אודות מצבו ומיקומו לאור האירוע וכן לשלוח כוחות בטחון ורפואה למי שזקוק.

שיתוף מידע – כל משתמש יוכל לשתף מידע חיוני בין המשתמשים אשר נמצאים בקרבתו, כגון הפגנה, גשר שקרס, שריפה וכו׳. כל משתמש יוכל לשלוח טקסט, תמונה, סרטון, הודעה קולית. המיידע יבדק ע״י החמ״ל ולאחר אימות ישלח לכל המשתמשים הנמצאים בסמיכות לו.

"j-sos" מפעילה חדר מצב 24/7 בישראל אשר פועל מול כל מטייל יהודי וישראלי בעולם באופן אישי וכן מול שליחי חב"ד בעולם, באמצעות אפליקציה חינמית j-sosהזמינה בחנויות גוגל פלי ואפ סטור.

האפליקציה מכילה 4 אופציות מרכזיות:

לחצן המצוקה המשמש למצבי חירום: החל ממצב חירום בריאותי (התקף לב, חוסר הכרה, תאונת דרכים, לידה וכ'ו) וכלה במצבי חירום כגון: פיגוע טרור, אסון טבע וכו׳. בכל לחיצה על לחצן המצוקה המערכת שולחת מיקום מדויק של המשתמש ונקלטת בו זמנית בשני מקומות. הראשון - בחדר המצב בישראל, והשני - במכשירו הסלולרי של שליח חב”ד באותו חבל ארץ בו נמצא אותו מטייל במצוקה. שליח חב”ד המקומי יודע הכי טוב כיצד להפעיל את הכוחות המקומיים ולהפוך את פעולת ההצלה למיידית ומדוייקת.

2. לחצן מצוקה סמוי כולל מסלול עיקוב: במצב בו מטייל מרגיש סכנה או איום כל שהוא על חייו ואינו משוכנע כי זה אכן מקרה חירום / אינו יכול להוציא שיחת טלפון, כגון מטייל שעלה לרכב ופתאום חש כי ״משהו פה לא בסדר…״ ואינו יכול להוציא שיחה/ לענות למוקד החירום, מטייל/ת אשר מרגיש כי עוקבים אחריו ולא בטוח כי זה באמת נכון.

בכל אחד מהמצבים הנ״ל יכול המטייל ללחוץ על לחצן ה״walk with me״ לחיצה ראשונה ואז לחיצה שנייה רצופה – מיד יופיע בחמ״ל כי מטייל פלוני נמצא בסיכון אפשרי. כל עוד האצבע של המטייל לחוצה על הכפתור, במשך כל חמש שניות מכשירו של המטייל שולח את מיקומו של המטייל ובכך נקלט בחמ״ל מסלולו ומיקומו המדוייק של המטייל.

במידה ומגע האצבע מתנתק מהכפתור למשך יותר משלוש שניות, כגון מצב בו חטפו למטייל את הטלפון ואו מצב בו היכו או פצעו את המטייל מיד תשלח קריאת חירום לחמ״ל. כמובן כי במצב בו מטייל חש בסכנה ולחץ על כפתור ה״walk with me״ והתבדה, יכול ללחוץ תוך שלוש שניות על כפתור ״cancel״ ובכך לבטל את קריאתו.

3. איתור: תוכנת המחשב מעדכנת את מיקומו האחרון של כל משתמש בכל התקדמות של 500 מטר ומצפינה את נתוני המיקום האחרונים, כך שבמידה ונותק הקשר עם מטייל מסויים ניתן מחד לדעת את מיקומו האחרון (ממקד ומקדם את מאמצי החיפוש), ומאידך ניתן לשלוח בלחיצת כפתור שאילתא בצירוף תמונה של אותו נעדר לכל המטיילים הנמצאים באותו אזור גאוגרפי "מי ראה לאחרונה" את אותו אדם. מדובר בסגירת מעגל מהירה מאוד ואפקטיבית המבוססת על מידע עדכני מהשטח.

בזמן אירוע טרור או אסון טבע ח"ו, ניתן לדעת במדויק את מיקומו של כל מטייל ומטייל וכן ניתן לשלוח שאליתא אחת לכל המשתמשים באותו אזור מוכה “האם אתה זקוק לסיוע רפואי - “כן” , “לא” - המטייל צריך להשיב וללחוץ רק על כפתור אחד - ירוק או אדום ובכך ניתן לדעת מה מצבו הגופני של כל מטייל, האם הוא זקוק לסיוע רפואי ולהנגיש לו את הסיוע הנדרש. באמצעות טכנולוגיה זו ניתן להכיל ולשלוט באירוע באופן מהיר ויעיל .

4. שיתוף מידע חיוני: כל ישראלי או יהודי, מכל מקום בעולם, יכול בלחיצת כפתור להעביר דיווח (הודעה קולית, טקסט, וידאו) לחמ"ל בארץ כגון: הפגנה אלימה נגד יהודים בה הוא נתקל, גשר שקרס, סופה, שריפה וכ'ו. בעת שליחת הדיווח מיקום המדווח נשלח באופן אוטומט. המידע מוצלב עם מספר משתמשים נוספים באותו אזור, ובמידה והמידע נכון הוא מופץ לכל המשתמשים באותו אזור.

העמותה נוסדה ע״י יוגב דרעי, חסיד חב״ד בן 42 נשוי ואב ל-5, משפטן, תושב מודיעין המשמש כמנכ״ל העמותה. בעברו שירת כלוחם ימ״מ וכן ביחידה מסווגת נוספת.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו