התזכורת של יאיר נתניהו לאחמד טיבי: "באתם מארץ אחרת"

בנו של ראש הממשלה תקף את חבר הכנסת הערבי שכתב עליו פוסט, "כל הישובים הערבים בארץ יושבים על חורבות של ישובים יהודים עתיקים".

ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ט

התזכורת של יאיר נתניהו לאחמד טיבי: "באתם מארץ אחרת"-ערוץ 7
יאיר נתניהו
צילום: פלאש 90

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם 'תזכורת' לחבר הכנסת אחמד טיבי לאחר שזה האחרון פרסם בפייסבוק פוסט נגד יאיר.

"אחמד טיבי, חברו הטוב של רוצח היהודים הכי גדול מאז היטלר, יאסר עראפת, כתב עלי פוסט. זה מאוד מרגש ומחמיא", כתב יאיר נתניהו.

''אני רוצה להזכיר לאחמד שכל הישובים הערבים בארץ ללא יוצא מן הכלל יושבים על חורבות של ישובים יהודים עתיקים, ובדרך כלל משמרים את השם היהודי הקודם.

בנו של ראש הממשלה הוסיף, ''לדוגמא הכפר בתיר שיושב על המקום בו התרחש הקרב האחרון של בר כוכבא והרומאים- ביתר. הערבים עצמם קוראים לתל הארכיאולוגי בכפר 'חירבת אל יהוד'. משפחת טיבי עצמה הגיעה לארץ מסוריה. לנו קוראים יהודים מכיוון שבאנו מהארץ הזאת - יהודה. ולכם קוראים ערבים כי באתם מארץ אחרת- חצי האי ערב''.

ביום שישי מתח נתניהו הבן ביקורת כלפי המשטרה וכתב בפייסבוק שהיא לא אוכפת את חוקי הבנייה במגזר הערבי. ''בגליל, בנגב ובמשולש יש בעיה גדולה שמשטרת ישראל פשוט לא אוכפת את חוקי הבנייה במגזר הערבי.

''קחו לדוגמא את הכפר טמרה בגליל המערבי. הכפר עצמו מוקף בעיגול הצהוב. העיגול האדום מקיף את השטח עליו נבנתה בנייה בלתי חוקית של הכפר. שטח ההתפשטות וההשתלטות גדול יותר מפי 2 מאשר כל הכפר טמרה עצמו! לשם השוואה, העיר עכו מוקפת בעיגול ירוק", ציין יאיר נתניהו.