מדוע לפיד השחיר פגישותיו עם נוני מוזס?

ביומני לפיד אין כל אזכור לפגישות עם מו"ל ידיעות אחרונות אך במקום זאת אותרו שורה של מחיקות בטוש שחור עבה על ימי שישי.

חיים לב - ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ט

מדוע לפיד השחיר פגישותיו עם נוני מוזס?-ערוץ 7
יאיר לפיד
צילום: הלל מאיר/TPS

חרף טענת יו"ר יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד, כי פגישותיו התכופות עם מו"ל ידיעות אחרונות, ארנון (נוני) מוזס אינן סודיות – יומני הפגישות שלו מגלים כי דווקא היה מי שניסה להסתיר אותן.

העיתונאית איילה חסון חשפה בחדשות עשר את יומניו של יו"ר יש עתיד באמצעות עמותת 'הצלחה'. ביומנים לא נמצא אזכור לפגישות עם מוזס אך במקום זאת אותרו שורה של מחיקות בטוש שחור עבה בימי שישי.

לעומת זאת מפגשים עם אנשי תקשורת אחרים מערכות אחרות מופיעות – ולא נמחקו.

בשבוע שעבר פורסם בחדשות עשר כי יו''ר יש עתיד יאיר לפיד נהג להיפגש לעתים תכופות בזמן כהונתו בממשלה עם מו"ל ידיעות אחרונות. הפגישות התכופות נערכו בימי שישי בבוקר בביתו של איש עסקים מסביון שגר בסמוך למוזס.

יש לציין כי מוזס נחקר במסגרת תיק 2000, העוסק בשיחותיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. במסגרת החקירה, שנוהלה יחידת להב 433, נבדקו חשדות לתיאום מהלכים לכאורה על מנת להביא לסיקור אוהד של נתניהו ב"ידיעות אחרונות".

מ"יש עתיד" נמסר בתגובה כי "יאיר לפיד נפגש במהלך כהונתו באופן שוטף עם העורכים והמו"לים של כלי התקשורת הגדולים בישראל כולל נוני מוזס, שלדון ומירי אדלסון, רון לאודר, אלי עזור ואחרים, כפי שעושים כל הפוליטיקאים הבכירים בישראל".

לאחר השידור בערוץ עשר פרסם לפיד פוסט בפייסבוק, בו טען כי אין זה סוד שהוא נפגש עם מוזס, כמו גם עם מו"לים אחרים בעולם העיתונות. "הרי לא רק איתו נפגשתי, אלא עם רוב המו"לים והעורכים של כלי התקשורת בישראל", כתב. "נפגשתי עם שלדון ומירי אדלסון מ"ישראל היום" ו"מקור ראשון", עם אלי עזור מ'מעריב', עם רון לאודר כשהיה הבעלים של ערוץ 10, עם עורכי ערוץ 2, עם רבים אחרים. כל ראש מפלגה במדינת ישראל מנהל פגישות כאלה באופן שוטף. כולם כולל כולם. זה חלק מהעבודה. להיפגש, לדבר, להציג עמדות".