שבת ארגון בעזרא: "מאה ומעבר"

החניכים בכל הארץ חגגו את שבת הארגון, אירוע השיא של חודש הארגון שהשנה יחד עם חגיגות ה-100 לתנועה התקיים בנושא "עזראים מאה ומעבר"

ערוץ 7 , ט"ז בכסלו תשע"ט

שבת ארגון בעזרא: "מאה ומעבר"-ערוץ 7
כולם לוקחים חלק בעשייה
צילום: שלום שטימלר

עשרות אלפי חניכי תנועת הנוער ''עזרא'' חגגו כמיטב המסורת את שבת הארגון, אירוע השיא של חודש הארגון שהשנה יחד עם חגיגות המאה להיווסדה של התנועה התקיים בנושא "עזראים מאה ומעבר".

בצאת השבת, לאחר שבת חגיגית בסניפים בכל רחבי הארץ, במהלכה נחשפו הקירות עליהם עבדו החניכים בחודש האחרון, הגיע חניכי ומדריכי התנועה מלווים בבני משפחות וחברים לאירועי הסיום של חודש הארגון, צפייה במפקדי אש המרכזיים בסניפים וההופעות עליהן עמלו החניכים לאורך החודש האחרון.

חברת הכנסת שולי מועלם-רפאלי (הבית היהודי) הגיעה למפקד של סניפי ''עזרא'' בפתח תקווה יחד עם ראש העיר רמי גרינברג ויו"ר הבית היהודי בעיר איציק דיעי.

מועלם אמרה לחניכים "המשיכו בעשיה החשובה שלכם, חזקו חברים", וציינה כי המחנה הראשון של עזרא התקיים בפתח תקווה ולכן החניכים כיום הם "ממשיכי השושלת העזראית". מועלם הודתה למרכזת הסניף על עבודתה הקשה בסניף גדול המונה 1,200 חניכים חניכות.

מזכ"ל תנועת עזרא שאול דה מלאך אמר "אנו גאים בכל חניך וחניכה שהשקיעו את מיטב זמנם בהצלחת הסניפים. בשבת האירגון עומדת כל התנועה כאיש אחד וכולם לוקחים חלק בעשיה. בשנת המאה ההתרגשות כפולה ומכופלת משום שהיא מבינה עד כמה זו זכות גדולה לעמוד כאן ולהמשיך מסורת זו.

"אני בטוח שכל החניכים מביטים מעבר ויציבו במעשיהם רף תורני ארץ ישראלי גבוה אף יותר. חזקו חברים!", הוסיף המזכ''ל.