טראמפ נחרץ: אין כניסה למהגרים.

"מהגרים בגבול הדרומי לא יורשו להיכנס לארצות הברית עד שתביעותיהם יאושרו בבית המשפט", הבהיר הנשיא, "אם צריך - נסגור את הגבול".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

טראמפ נחרץ: אין כניסה למהגרים.-ערוץ 7
דונלד טראמפ
צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מתמיד במדיניות ההגירה שלו ומסרב לאפשר למהגרים שהגיעו לגבול מקסיקו להיכנס לתחומי ארצות הברית.

מדובר על אלפי מהגרים שהגיעו ממדינות מרכז אמריקה, בדגש על אל סלבדור והונדורס. "מהגרים בגבול הדרומי לא יורשו להיכנס לארצות הברית עד שתביעותיהם יאושרו בבית המשפט", אמר טראמפ.

''אנחנו נאפשר כניסה רק לאלה שמגיעים למדינה שלנו באופן חוקי. חוץ מזה המדיניות החזקה שלנו היא 'לתפוס ולעצור'. לא 'שחרור' לארה"ב".

טראמפ הוסיף "כולם יישארו במקסיקו. אם מסיבה כלשהי יהיה צורך, נסגור את הגבול הדרומי שלנו. אין שום סיכוי שארצות הברית, אחרי עשרות שנים של התעללות, תשלים עם המצב היקר והמסוכן הזה יותר".

ה"וושינגטון פוסט" דיווח בסוף השבוע כי ממשל טראמפ הגיע להבנות עם הממשל הנכנס במקסיקו, ולפיהן מהגרים המבקשים מקלט בארצות הברית יישארו במקסיקו בזמן שרשויות ההגירה האמריקניות ישקלו את בקשות המקלט שלהם. נשיא מקסיקו הנבחר, אנדראס מנואל לופז אוברדור, ייכנס לתפקידו בחודש הבא.

למעשה, טראמפ משנה את המדיניות שהיתה נהוגה עד היום, במסגרתה מהגרים הגישו את בקשות המקלט שלהם אחרי שכבר נכנסו לתחומי ארצות הברית.

ביום שישי התייחס טראמפ להבטחת הבחירות שלו - הקמת חומה בגבול ארה"ב-מקסיקו. ''רפובליקנים ודמוקרטים חייבים להתאגד סופסוף עם חבילת אבטחת גבולות גדולה, שתכלול מימון עבור החומה". טראמפ צייץ בטוויטר: ''אחרי 40 שנה של דיבורים, סופסוף הגיע הזמן לפעולה. תקנו את הגבול, פעם אחת ולתמיד, עכשיו!''.