ח"כ בגין על חוק הנאמנות בתרבות: חוק לא טוב

ח"כ בני בגין (ליכוד) אומר בשיחה עם ערוץ 7 כי לא יתמוך בחוק "נאמנות בתרבות" שיזמה השרה מירי רגב: "מעניק סמכויות יתר לשר אחד".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

ח"כ בגין על חוק הנאמנות בתרבות: חוק לא טוב-ערוץ 7
בני בגין
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ בני בגין (ליכוד) מאשר היום (ראשון) בשיחה עם ערוץ 7 כי אין בכוונתו לתמוך בחוק "נאמנות בתרבות" שיזמה השרה מירי רגב.

בגין אומר כי לא תמך בהצעת החוק גם כשהובאה למליאה בקריאה ראשונה ומסביר: "החוק לא טוב. הוא מעניק סמכויות יתר לשר אחד, סמכויות שאני חושב שלא צריכות להיות בידו".

לשאלה האם הוא מתכוון להפר את המשמעת הקואליציונית הוא משיב: "אני לא שופט אחרים אבל אין בזה שום חידוש, היינו כבר ממשלה של 61 ואח"כ ממשלה יותר רחבה ועכשיו שוב, ואני לא משנה מנוהגי על פי הרכב הקואליציה".

"בדרך כלל אני בהחלט תומך בהצבעות על פי הנחיות יושב ראש הקואלציה גם כשהחוקים אינם מוצאים חן בעיני. לעיתים יש מקרים שאמורים להיות חריגים אבל הקואליציה משפיעה עלינו. לצערי מידי פעם יש חוקים שקשה לתמוך בהם בגלל התקלות היסודיות שבהם", הוא מוסיף.

בגין גם מתייחס לדיווחים על סבב מינויי שרים הצפוי ומגיב בצחוק כשנשאל האם הוא מצפה לקבל תפקיד: "כדי להסיר ספק ולזות שפתיים ב-2016, שנה אחרי כינון הממשלה, ראש הממשלה הציע לי לשוב לממשלה, ואני הודיתי לו על הצעתו ולא קיבלתי אותה".

לשאלה האם גם היום ישיב באותה צורה אם תבוא מראש הממשלה הוא אומר: "עכשיו אין הצעה כזאת, ואני יכול להבין למה אין הצעה כזאת אחרי מה שהודעתי ב-2016. אני לא מצפה לכך. יש אנשים טובים ומוכשרים שיכולים לעשות עבודה טובה וכל מינוי יהיה טוב".