לא רק הצלחות: ארגון BDS נתפס בשקר

אוניברסיטת לידס בבריטניה הפריכה ידיעה של ארגון BDS לפיה פעלה לחרם על ישראל. מייסד ארגון לב העולם מגיב על השקר.

ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

עו"ד נתי רום
עו"ד נתי רום
צילום: לב העולם

מה קורה כשאין הצלחות לארגוני ה-BDS? ממציאים אותן: סטודנטים מקבוצת "סולידריות פלסטינית" (PSG) באוניברסיטת לידס שבבריטניה פרסמו עצומה הקוראת לאוניברסיטה למשוך השקעותיה מחברות הנמצאות בקשרים כלכליים עם ישראל, ביניהן חברת "איירבוס", "יונייטד טכנולוגיס" ו"תאגיד קינס".

בהמשך הודיעה הקבוצה שהאוניברסיטה אישרה שאכן משכה את השקעותיה מהחברות הללו, ומיהרו לבשר על "הניצחון" בקבוצות הפייסבוק.

לידיעה הצטרפו האתרים מקדמי ה- BDS "אלקטרוניק אינתיפאדה", "מידל-איסט מוניטור", "war or want", "עין המזרח התיכון" ועוד, שדיווחו בהתרגשות על ההצלחה לכאורה.

אלא שאז פרסמה האוניברסיטה הצהרה מטעמה, לפיה האוניברסיטה איננה בקשר עם החברות הללו מזה כבר כמה חודשים בגלל מדיניות "אסטרטגיית אקלים אקטיבית" בה היא נוקטת, לפיה היא מסירה את השקעותיה מחברות שאינן מתחשבות בסביבה.

בהמשך הבהירה שוב האוניברסיטה בהודעה שהוציאה מטעמה, שאינה נוקטת בשום מדיניות של חרם כלפיי ישראל וכי אין לה שום כוונה לעשות כך. מארגון PSG לא נמסרה הודעה בעניין בעקבות הצהרה זו.

עו"ד נתי רום, מייסד ארגון "לב-העולם" הנאבק בחרם העולמי על ישראל ויו"ש, מוסר: "ארגוני ה- BDS עשו את מה שהם הכי טובים בו: פייק ניוז. הם הסתבכו בשקר של עצמם, כמו בשאר השקרים שהם משמיעים באוזני אזרחים ברחבי העולם כנגד ישראל".

רום מוזמן להרצאות ברחבי העולם בהן הוא פועל להפריך את שקרי ה- BDS ולהביא לאזרחים את "הסיפור האמיתי", לדבריו: "ל-BDS אין שום בסיס אמיתי לקיומו מלבד אנטישמיות ושנאת היהודים ומדינת היהודים. ומתוך כך הם בונים את כל הנרטיב שלהם על שקר, הפצת ידיעות כוזבות וגינויים כלפיי ישראל בדברי שקר והסתה. אני שמח שהפעם הם נתפסו לעיני כל בשקר שלהם, ואני מקווה שבעתיד יבינו כמה שיותר אנשים כי כל המידע שמועבר על ידי הארגונים האלו כנגד ישראל הוא שקר אחד גדול".