רשמית: אביב כוכבי מונה לרמטכ"ל ה-22

כוכבי יכנס ללשכת הרמטכ"ל ב-31 בדצמבר, ויחליף את הרמטכ"ל גדי איזנקוט. בסוף השבוע נקבע כי סגנו של כוכבי יהיה האלוף אייל זמיר.

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ז בכסלו תשע"ט

רשמית: אביב כוכבי מונה לרמטכ"ל ה-22-ערוץ 7
אביב כוכבי
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ממשלת ישראל אישרה בצהריים (ראשון) בישיבתה השבועית את מינוי סגן הרמטכ"ל אלוף אביב כוכבי לרמטכ"ל ה-22 של צה"ל.

גורמים שהשתתפו בישיבת הממשלה ציינו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הממשלה ברכו על מינוים של האלוף אביב כוכבי לתפקיד הרמטכ"ל ושל האלוף אייל זמיר לתפקיד סגן הרמטכ"ל. ראש הממשלה גם הביע הערכה לשירותו המסור רב השנים של הרמטכ"ל גדי איזנקוט למען ביטחון ישראל.

מנגד לדברי אותם גורמים, ראש הממשלה והשרים שללו בתוקף את ההתבטאויות של סגן הרמטכ"ל לשעבר גולן נגד הדרג המדיני, "קציני צה"ל מוזמנים ורשאים להביע בחופשיות את דעתם המקצועית בפורמים סגורים, אבל אסור להם לבטא את דעתם על הדרג המדיני כל עוד הם בתפקיד".

הרמטכ"ל הנוכחי גדי איזנקוט יפרוש מצה''ל ב-31 בדצמבר, ואז צפוי כוכבי להיכנס ללשכת הרמטכ"ל בקומה ה-14 בקרייה בתל אביב.

בסוף השבוע אישר ראש הממשלה ושר הביטחון בנימין נתניהו את מינוי אלוף אייל זמיר לסגן הרמטכ"ל במקומו של כוכבי שמונה לרמטכ"ל.

בין התפקידים בהם שימש כוכבי בעבר, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן, ראש חטיבת המבצעים באמ"ץ, מפקד אוגדת עזה, מפקד עוצבת האש ומפקד חטיבת הצנחנים.

בפתח הישיבה אמר ראש הממשלה נתניהו כי כוכבי הוא "קצין מצטיין ועתיר הישגים, מלא כרימון בתכניות חדשניות ואני בטוח שיעלה את צה"ל לפסגות חדשות וייתן מענה לאתגרים כקודמו. תודה לגדי איזנקוט על שירות מסור וחשוב בתקופה לא פשוטה".

חבר הקבינט השר נפתלי בנט בירך את כוכבי על המינוי, "אלוף כוכבי הוא מפקד נועז ומבריק שלאורך שירותו הצבאי הותיר חותם בכל תפקיד שביצע. צה"ל זקוק היום, יותר מבעבר, להנהגה יצירתית, חדשנית ופורצת מוסכמות. אני סומך עליו שיוביל את צה"ל למול האתגרים המשמעותיים מולם ניצבת ישראל. תודה גדולה לרמטכ"ל גדי איזנקוט שעשה עבודה מצוינת בארבע השנים האחרונות.‬ אביב, בהצלחה. אנחנו מאחוריך".

שרת המשפטים איילת שקד בירכה על המינוי, "מברכת את הרמטכ"ל הבא, האלוף אביב כוכבי. כוכבי הוא לוחם ללא חת, מפקד ערכי, מנוסה וראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל בתקופה רגישה זו. מברכת גם את אשתו יעל, פרקליטה בכירה בפרקליטות המדינה, שבמשך השנים עושה חיל בפרקליטות. מאחלת לאלוף כוכבי הצלחה גדולה בתפקיד".

שר הביטחון לשעבר ליברמן שהיה מעורב בהחלטה למנות את כוכבי צייץ בטוויטר, "אני מברך את האלוף אביב כוכבי על אישור מינויו כרמטכ"ל ה-22 של צה"ל. מדובר בקצין מעולה שיהיה רמטכ״ל מצוין שיוביל את צה"ל להישגים בשנים הבאות".