תרגיל משמעותי ומיוחד
תרגיל משמעותי ומיוחד צילום: דובר צה"ל

החטיבה המרחבית מנשה שאחראית בגזרתה על שתי ערים פלסטיניות- ג׳נין וטול כרם ועל חמישה ישובים יהודיים, תרגלה השתלטות על העיר החדשה ׳חריש׳.

העיר אשר נמצאת בבנייה בשנים האחרונות היוותה תשתית דמיונית לעיר פלסטינית שקיים בה איום פח״עי המתבטא במחבלים בודדים, חוליות טרור שבכוונתן לייצר פיגועים, סחר מסיבי באמצעי לחימה וריבוי כספי טרור.

המשתתפים בתרגיל דימו תרחיש קרב שבו הם כובשים מספר יעדים על-ידי שלושת גדודי המילואים של החטיבה בתוך העיר ה''פלסטינית'' ומנטרלים את האיום במטרה לשמור על עורף מדינת ישראל שקט ובטוח.

בין גדודי החטיבה תרגל גדוד 941, גדוד נצח ישראל המהווה גדוד המילואים החרדי-דתי היחידי בצה״ל. הגדוד מאכלס את בוגרי גדוד נצח יהודה והנח״ל החרדי.

סא״ל עידן ורניק, סגן מפקד חטיבת מנשה, סיפר כי ההיערכות לתרגיל החלה בחודש יוני האחרון, ''בכוונה לייצר תרגיל משמעותי ומיוחד שייזכר לאנשי המילואים ויאפשר להם לתרגל באופן מלא. את התרגיל בחריש הגינו כבר לפני חצי שנה ועבדנו קשה על מנת להוציאו לפועל, במטרה להכין את הגדודים למוכנות ולשמור על כשירותם״.

״המבצע בחריש אפשר להתאמן בלוחמה בשטח בנוי, במתווה של עיר. התרומה של אימון כזה למפקדי וחיילי המילואים היא עצומה- במצב אמת וביום פקודה הם ידעו להתנהל בצורה מקצועית ומעמיקה בשטחים מסוג אלו״, הוסיף סא״ל ורניק.

צילום: דובר צה"ל

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו