מירי רגב:
ליברמן וכחלון עובדים אצל הקרן החדשה

שרת התרבות מירי רגב מגיבה להורדת חוק "נאמנות בתרבות" מסדר היום, לאחר שהקואליציה לא הצליחה לגייס לו רוב.

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"ט

שרת התרבות מירי רגב כינסה בצהריים (שני) מסיבת עיתונאים, לאחר שהתברר כי חוק "נאמנות בתרבות" לא יעלה היום להצבעה במליאת הכנסת.

"הפכתי כל אבן בתרבות כדי להביא לצדק תרבותי", טענה רגב, "חוק הקולנוע עבר והוא נותן יותר ביטוי תרבותי לחלקים השונים בחברה הישראלית".

"הסמכות לשלול תקציבים ממוסדות תרבות העוברים על חוק הנכבה נמצאת אך ורק בידי שר האוצר כחלון. במשך שלוש וחצי שנים שר האוצר ברח מאחריות ובחר שלא לשלול תקציבים ממוסדות תרבות העוברים על חוק הנכבה", הוסיפה רגב.

רגב הוסיפה ותקפה את כחלון, "הוא המשיך לאפשר להעביר תקציבים לתקצב הצגות וסרטים שמאדירים מחבלים עם דם על הידיים. ידעתי שאם לא אעשה מעשה ואקדם את חוק הנאמנות בתרבות - אף אחד לא יעשה את זה".

"החוק יצא לדרך בתמיכת השרים כחלון וליברמן. מה קרה להם? עכשיו ליברמן מוכיח שהוא מאפשר להעביר למחבלים להעביר תקציבים למורשת הקרב שלהם, מורשת של טרור", הוסיפה.

לדבריה, "הנאמנות של ליברמן היא רק לאגו שלו ומילה שלו היא לא מילה".

רגב תקפה שוב את שר האוצר, "כחלון רוצה להפיל את הממשלה מתוך הממשלה", וטענה, "כחלון מבוהל משניים וחצי אונמנים שיכתבו נגדו. ספר לציבור שלך ממה נבהלת, אתה כל הזמן מנסה ללכת בלי ולהרגיש עם. זו לא מנהיגות".

בהמשך אמרה רגב, "ליברמן וכחלון עובדים אצל הקרן החדשה. עובדה, הם עושים בדיוק מה שהקרן החדשה רוצה. אני אמשיך לפעול כדי שהחוק הזה יאושר במליאת הכנסת. הוא יאושר כי הוא חייב להיות מאושר".