הנשיא זמאן מרים שתי כוסות 'לחיים'
הנשיא זמאן מרים שתי כוסות 'לחיים' צילום: מארק ניימן, לע"מ

נשיא המדינה ראובן ריבלין ורעייתו נחמה אירחו הערב (שני) לארוחת ערב ממלכתית לכבוד נשיא צ'כיה מילוש זמאן ורעייתו איוונה זמאנובה. בפתח הארוחה נשאו שני הנשיאים דברי ברכה.

נשיא המדינה קיבל את אורחיו ואמר, "חברים יקרים של ישראל, חברים יקרים של צ'כיה, כבוד גדול לארח אתכם כאן הערב. פורמאלית, זו ארוחה רשמית. אבל בהמון מובנים אנחנו עורכים ארוחת ערב עם חברים ותיקים וקרובים".

הנשיא ציין בדבריו את שירו של אריק איינשטיין "פראג" שנכתב על ידי שלום חנוך ואף שר יחד עם הקהל כמה ממילות השיר. הוא סיפר לזמאן כי היום מלאו חמש שנים למותו של איינשטיין, מגדולי הזמרים בישראל, וציטט משורות השיר.

"אנחנו חברים משכבר הימים אדוני הנשיא, אבל החברות שלנו לא שייכת רק לעבר. היום, מערכת היחסים בין ישראל לצ'כיה היא מערכת יחסים אסטרטגית. עם טיסות ישירות בין פראג לתל אביב, ועם מרכז החדשנות של סקודה שהוקם כאן בישראל. תיירות ומסחר בין הרפובליקה הצ'כית לישראל בפריחה. אבל אנחנו יכולים לעשות הרבה יותר יחד, בעסקים, בתרבות, במדע, בביטחון, באנרגיה ובתיירות, אם אציין רק חלק מהתחומים", אמר הנשיא.

נשיא צ'כיה השיב בנאום משלו והפתיע רגע לפני שהרימו כל המשתתפים כוסית 'לחיים'. "על השולחן שלי יש שתי כוסות, אחת של יין אדום ואחת של יין לבן. כפי שאתם יודעים לפעמים הצבעים האלה הם סמל לפוליטיקה אבל היום רציתי לומר שיש כמה נושאים משותפים לימין ולשמאל ובניהם החברות בין המדינות. לכן בפעם הראשונה בחיי אני אקח את שתי הכוסות וארים לחיים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו