"פסק הדין הזה צריך להתהפך" באדיבות המשפחה

הפרקליטות הצבאית הודיעה כי בכוונתה לערער על החלטת בית המשפט הצבאי לזכות את המחבל שביצע את הפיגוע בגוש עציון בו נהרג אליאב גלמן הי"ד מעבירת רצח, ולהרשיעו בעבירת הריגה בלבד.

משפחת גלמן נפגשה אמש (ראשון) עם הפרקליט הצבאי הראשי ביהודה ושומרון, אשר בישר להם על ההחלטה להגיש ערעור על פסק הדין עוד לפני מתן פסק הדין והעונש, וזאת בעקבות חומרת העניין.

איתמר גלמן, אחיו של אליאב, ברך על החלטת הפרקליטות ותקף את פסק הדין: "שמחנו הבוקר עם עם ישראל והמשפחות השכולות, לשמוע על כך שהפרקליטות הצבאית מגישה ערעור על פסק הדין המסוכן שפסק בית הדין. לצערי אנו האזרחים והצבא נלחמים בטרור, אך בית הדין מונחה להתייחס לטרור כאירועים פליליים ולא מונחה ע"י המחוקק לדון בטרור בדיני המלחמה וכך בעצם לפגוע ביכולת ממשית למלחמה בטרור".

האח השכול חיזק את ידי צה"ל, "בשורה זו שאנו רואים שהפרקליטות הצבאית מערערת על פסק הדין המסוכן ודורשת כבכל פיגוע אישום ברצח, מוכיחה שצה"ל האהוב והחזק שלנו נלחם בכל כוחו ובכל החזיתות למלחמה בטרור. על כך שמחתנו, ושמחה זו אינה שמחה פרטית אלה שמחה לאומית".

גלמן סיים את דבריו בהבעת תקווה כי "בעזרת ה' בלחימה כזו בחזית המשפטית ובחזית הצבאית עם ישראל ימשיך לנצח את הטרור. אנו סמוכים, בטוחים ומתפללים שחיזוק ההרתעה יגרום לניצחון ולפחות משפחות שיצטרפו למשפחת השכול".

נזכיר כי המחבל, ממדוח עמרו בן 26, תושב דורה באזור הר חברון, הגיע לפני כשנתיים בהליכה לעבר הטרמפיאדה בצומת גוש עציון. לאחר שעורר את חשדם של הלוחמים ששהו בצומת, החל לרוץ לעבר הטרמפיאדה במקום, תוך שהוא מניף סכין.

בטרמפיאדה שהו באותה שעה גלמן ואזרחים נוספים. גלמן שלף את אקדחו האישי והסתער לעבר המחבל, אך למרבה הצער נפגע מירי תועה אשר נורה לעבר המחבל, ואשר גרם למותו הטראגי. ביהמ"ש קבע כי המחבל כן נושא באחריות למותו של גלמן, שכן הירי נגרם בעקבות מעשיו.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו שמלווה את בני משפחת גלמן כנפגעי עבירה מסר "בפגישה שנערכה אצל הפרקליט הראשי של יהודה ושומרון אתמול בערב עם משפחת גלמן העלנו את הקשיים שלנו עם פסק הדין שמזכה מחבל רוצח, ובאמת הודיעו לנו שהתביעה החליטה כבר בשלב זה להודיע על ערעור על פסק הדין, כי גם להם ברור שפסק הדין הזה צריך להתהפך. ואנחנו מקווים שבאמת פסק הדין יתהפך והמחבל יבוא על עונשו כפי שמגיע לו כפי הניתן".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו