תיעוד נדיר: הרב נריה בגוש קטיף

בתיעוד שהגיע לידי ערוץ 7 נראה הרב נריה זצ"ל נואם בפני תושבי נווה דקלים ומעביר ביקורת על הציונות החילונית.

בשיתוף קרן אחד לאחד , י"ט בכסלו תשע"ט

תיעוד נדיר של הרב משה צבי נריה זצ''ל בחגיגות העשור לישוב נווה דקלים מתפרסם היום (שלישי) לכבוד יום ההתרמה של קרן 'אחד לאחד'.

בתיעוד שנשמר בארכיון מרכז קטיף נראה הרב נריה מברך את תושבי נווה דקלים אך מותח ביקורת על חוסר אמונה של חלקים בעם ישראל: "בימים האלה אנחנו נמצאים בדמדומי ערב גם בשעות הבוקר, לזרעך נתתי את הארץ הזאת מכוח ההבטחה הזו אנו מאמינים באמונה שלמה שגם בעתיד נתגבר על כל הצרות".

"יש מי שבונה את הציונות שלו על חולות, (יש) מי שבונה אותה על שאיפות לאומיות ונתון במצוקה נפשית ומוכן להיאחז בחרב חדה ורואה בכך הצלה. אבל אנחנו, אנחנו תולים את עצמנו את ביטחוננו בקדוש ברוך הוא שהבטיח לנו את הארץ הזאת, הניסיון הזה הוא מאוד מאוד קשה ובעזרת ה' נתגבר עליו, בעזרת ה' נעלה חיל.

''בעזרת ה' חבל קטיף יפרנס את הארץ לא רק בעגבניות ובסלטים כשר למהדרין אלא בעוז, ביטחון ובגבורה. תשגשגו, תעלו ותפרחו ונטעו בעזרת ה' בעשור הבא ובעשורים הבאים עלה נעלה. עלה נעלה. כך אמר כלב בן יפונה ובכוחו של כלב כולנו יחד עלה נעלה".

מנהל מרכז קטיף מוכי בטר אמר בהתרגשות: "מדובר בסרט נדיר שנמצא בארכיון שלנו שהולך והופך למקום שמתעד חלק מרכזי בציונות. נדמה לי שהדברים צריכים להישמע גם היום".

הרב יצחק נריה, נכדו של הרב צבי נריה שייסד את קרן 'אחד לאחד' הממשיכה את חזונו להצמיח הנהגה רוחנית, התרגש במיוחד ממציאת הסרטון ואמר "סבא תמיד האמין שהציונות חייבת הנהגה רוחנית דתית. פרויקט 'מאה האברכים המצטיינים' שלו אנו מגייסים היום הוא המשך ישיר לחזונו להצמחת שדרה רוחנית בציונות הדתית''.

לפרטים לחצו כאן