הרב בן ציון אלגאזי בטקס סיום ''רועה רוחני'' דוד מור

עשרות מסיימי המחזור הראשון של קורס ''רועה רוחני'' מבית מכון "צורבא מרבנן" התכנסו אמש (שני) למפגש סיום לאחר שנתיים של לימוד משותף. האירוע התקיים במעמד נשיא המכון הרב יעקב אריאל וראש המכון הרב בן ציון אלגאזי.

קורס 'רועה רוחני' מבוסס על למידה מעשית בסוגיות מרכזיות בשולחן ערוך על חלקי אורח חיים ויורה דעה בשיטת הצורבא - לימוד מהמקור ועד להלכה למעשה.

בתום הקורס, קיבלו הלומדים תעודה מטעם מכון ''צורבא'' המכתירה אותם בתואר ''רועה רוחני''. הלומדים יוכלו להוות סמכות הלכתית מטעם הרבנות ומכון ''צורבא מרבנן''. בנוסף חלק מן הלומדים ניגשו למבחני ''רועה רוחני'' ברבנות הראשית לישראל.

מסלול לימוד ''רועה רוחני'' מעניק הזדמנות ייחודית לקבל תעודה מטעם הרבנות הראשית לישראל וממכון ''צורבא מרבנן''. תעודה זו מאפשרת לאדם להעמיק ידיעותיו בעולם ההלכה, ובקיאות זו תאפשר לו להעביר הלאה את הידע ולהוות רועה רוחני לסובבים אותו.

כחלק מהתוכנית, הלומדים מקבלים ספרי לימוד המקיפים את כל החומר הנלמד. בנוסף לכך, שיעורי ווידאו הנוגעים בנושאים הנלמדים מאפשרים לימוד שלא מחייב פתיחת ספר. כך ניתנת ללומדים אפשרות של 'בלכתך בדרך', הקשבה לשיעורים בנהיגה ובדרכים. הלומדים במחזור הראשון סיימו מחזור למידה של ארבעה סמסטרים במשך זמן של ארבעה חודשים. בימים אלו נפתח המחזור השני של הקורס, אשר מתקיים בגבעת שמואל ופתוח לציבור הרחב.

הרב בן ציון אלגאזי, ראש מכון 'צורבא מרבנן', אמר "מסלול לימוד 'רועה רוחני' הוא הזדמנות ייחודית אשר מהווה קפיצת מדרגה בידע ההלכתי. חיי היום היום דורשים מאיתנו להכיר את ההלכות ולפעול על פיהם. מתוך צורך הקיים בשטח, מכון צורבא מרבנן הבין שעלינו ליצור מסלול ייחודי אשר יאפשר לכל אחד להיות נגיש לידע ההלכתי. על ידי כך, נוכל לקיים הלכה למעשה את הכתוב. אני מזמין את הציבור הרחב להצטרף לפרוייקט החדש ולהיות שותפים ללימוד ההלכה ברחבי הארץ".

הרב יעקב אריאל, נשיא מכון 'צורבא מרבנן' אמר במהלך האירוע: "מכון צורבא אשר הרים קרנה של לימוד ההלכה ברחבי הארץ, הוסיף קומה ונדבך נוסף בהקימו את הקורס החשוב של רועה רוחני, אין ספק כי אדם המעוניין בלימוד הלכה בהעמקה, וברצינות – יצטרף לקורס החשוב הזה. וברכת ה' על כל מסיימי הקורס הנוכחי"